Yürüdüğünüz Yollar Size Ait Değil!

0
53

Her gün yaşadığım sıradan olaylardan bir tanesidir insanların yürüdüğü her yolu kendilerinin sanması. Kalabalık olsun yada olmasın, hiç mühim değil. İnsanımız o kadar değişik bir kafa yapısına sahip ki; karşıdan gelen kişiye yolda yol verse veya geçmesine müsaade etse bir yerinin eksileceğini zannediyor.

Aslında bununla da sınırlı değil biliyor musunuz ? Hani bırakın karşıdan gelen kişiye yol vermelerini, bulundukları yolda öyle bir yürüyenler oluyor ki; arkasından gelen kişinin ne geçmesine müsaade ediyor ne de normal bir şekilde yürüyebilmesine. Hayır senin acelen olmayabilir, aheste aheste yürüyebilirsin lakin belki benim acelem var ? Öyle pazarda yürür gibi yürümeye ne hakkın var senin ?

Lafta söylenmiyor adamlara sanki yaptıkları çok doğru bir şeymiş gibi. Anında ekşitiyorlar suratlarını, laf sokmaya çalışanlar dahi oluyor.

Az önce okuldan eve gelirken yaşadım bu tarz bir durum, sinirden kudurdum eve gelene kadar. Ve bir kez daha anladım; ülke olarak değil millet olarak çok çok geriyiz..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin