Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

0
21

Sürekli bu tip sorular sorulmakta ve tam anlamıyla net bir yanıtı henüz kimse bulamadı zannediyorum. Sizler için Yumurta ve Zeytinyağı bir arada saç bakımı nasıl yapılıyor. Hemen sizlere bu konuyla ilgili olarak biraz değinmek istiyoruz.

Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu aslında oldukça basit ve pratik bir iştir. Sadece olabildiğince püf noktalarını yakalayabilirseniz saçlarınızı bu işlemden sonra siz kendiniz bile tanıyamayacak bir halde bulabilmeniz hiçten bile değil. Evet yumurta ve zeytinyağı saçta ne gibi yarar ve fayda sağlar derseniz gelin haydi hep birlikte görelim.

Basit ve Bir O Kadar Da Kolay Yapılması Gerekenler:

Öncelikle saçlarınız fazla bir şekilde boyaya maruz kalmışsa yani daha önce birden kez saç boyası yaptırdı iseniz boyadan yıpranmış ise ve sürekli döküntüler mevcutsa bu maske tam sizin ayarınız da demektir. Sakın başka yerde aramayın. Saçlarınızı açmak için sürekli güncel bakım ürünlerine müracaat ediyorsanız size anlatacak olduklarımız yine size hitap eden bir maske yöntemidir.

Eğer saçlarınız nemsiz ve kuru ise ayrıca tararken zorlanıyorsanız onarılmasını isteyebilirsiniz. Hafta da en az 1 defa bu maskeyi uygulamanız da fayda var. İnanılmaz değişime sizler de şahit olacaksınız. Hemen sizlere malzeme listesini takdim etmek istiyorum:

Yumurta ve Zeytinyağı Maskesinin Malzemeleri:

2 adet yumurta
1 çorba kaşığı zeytin yağı

Yapılışı:

2 adet yumurtanın sarısını ve akını bir küçük kaba koyunuz. 1 çorba kaşığı da zeytin yağına ihtiyacımız olacak. Zeytin yağının saf olmasına özellikle dikkat ediniz. Harici bir zeytin yağı kullanırsanız pek fazla etkisi olacağını sanmıyorum. Saf zeytin yağını aktarlar da çok rahat bulabilirsiniz. Şimdi sıra geldi maskenin uygulama şekline..

Öncelikle saçlarınızı 1 gün boyunca yağlı bir şekilde bırakınız. Kendi yağıyla bir gün boyunca beslenmesini sağlayın. Daha sonra yumurta maskesini uygulayın. Burada yumurtanın sarı kısımlarından uygulayacaksınız. Dik kısımlarına ise yumurtanın akını uygulayın. Ve bunları iyice karıştırın. 20 dakika kadar bekledikten sonra güzel bir şekilde saçlarınızı yıkayınız. Yıkama işleminde herhangi bir şampuan kullanabilirsiniz. Herhangi bir zararı olmaz. Yıkandıktan sonra yumurtanın kokusuna dair hiç bir şey kalmıyor. Aklınız da bu tür soru işaretleri kesinlikle olmasın.

Ama yumurta maskesini hazırlarken biraz mideniz bulanabilir. Bazı kadınlar maalesef bu tür kokuları kaldıramayabiliyor. Çünkü yumurtanın kokusu gerçekten mide bulandırabiliyor. Ancak belli bir süre ne yazık ki yapacak bir şey yok. Daha önce bu maskeyi uygulayanların bile garibine giden bu işlemi uyguladıktan sonra %100 memnun kalmalarıdır. Kendileri bile bu kadar performans beklemiyorlardı bundan eminim.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin