Yeterli Depolama Alanı Yok Sorunu Çözümü

0
124

Cep telefonlarında bir önemli neden daha Depolama alanı problemleridir. Aslında biz kullanıcıların elinde her şey. Neden diye soracak olursanız olur olmadık bütün uygulamaları cihazımıza yüklemeye çalışıyoruz ve onun akabinde böyle sorunlar ile baş başa kalabiliyoruz.

Böyle durumlar da cihazın rami de oldukça yoruluyor ve telefon zaman içerisinde yavaşlamaya başlıyor. Yeterli Depolama Alanı Yok şeklinde uyarılara maruz kalabiliyoruz. Ancak bunun da çözümü mevcuttur.

Aşağıda sizlere bu konu da nasıl çözüm bulabiliriz diye soracak olursanız hemen anlatmak istedik. Detaylarımıza aşağıdan göz atmak isteyebilirsiniz.

Yeterli Depolama Alanı Yok Sorunu Çözümü

Eğer cihazınız da yeterli alan yoksa cihazınız da yer açmanız gerekmektedir. Ne kadar gereksiz uygulama varsa telefonunuz dan kaldırmanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gerekenler Uygulama Yöneticisi uygulamasını kullanarak silmek istediğiniz bir programın içerisine gelerek Devre Dışı butonuna tıkladıktan sonra Güncellemeleri Kaldır seçmeniz gerekmektedir.

Artık telefonunuz bir nebzede olsa rahatlamış ve yer açılmıştır. Böyle bir uyarı ile tekrar karşılaşmazsınız. Ta ki tekrar uygulamaları telefonunuza yükleyene kadar. 🙂

2. Bir Yol ise, telefonunuzda ki önemli verileri yani müzik, resim, video ve belgeler gibi şeylerinizi hafıza kartınıza aktarıp yer açabilirsiniz. Bu da telefonun sistemini oldukça yoruyor. Bu işlem sonrasın da telefonunuz derin bir nefes alacaktır. Hem hızlandığını gözle görecek hemde alan açıldığını fark edeceksiniz.

Son olarak ise, cihazınızın ön belleğini temizleyebilirsiniz. Ön bellek temizlendiği zaman gereksiz arka plan da çalışan uygulamaların kalıntılarını telefondan kolayca silecek bu işlem sonucunda da yer açılmış olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin