Yeni Trend: Dublaj Videoları

0
56

Son zamanlarda sosyal ağları takip edenlerin iyi bileceği üzere; popüler olan akımlar devamlı olarak değişmekte. Bir dönem capsler, bir dönem vine’lar derken şimdi de yeni akım dublaj videoları olmuş durumda. Dubsmash ve Dubblaj uygulamaları sayesinde popülerleşen dublaj videoları, 1 ay içerisinde inanılmaz şekilde yayılarak herkes tarafından oluşturulup, yayınlanmaya başlandı.

Peki nedir bu dublaj videoları ?

Popüler repliklerden oluşturulmuş listeden seçeceğiniz sesi, tıpkı kendiniz seslendiriyor gibisinden video çekiyorsunuz. Yani bir nevi sizin görüntünüze alttan ses vermiş oluyorsunuz.

Dublaj Uygulamaları

Dubsmash: Dubsmash, Berlin merkezli Mobile Motion GmbH tarafından geliştirilen bir dublaj uygulamasıdır. Ayrıca bu uygulama sayesinde Türkçe’nin yanı sıra pek çok yabancı dilde de seslendirme yapabilirsiniz.

Dubblaj: 2012 yılında kurulan FreshApps LLC tarafından yayınlanan Dubblaj.com uygulamasında zengin bir yerel kütüphane bulunuyor. Üstelik Dubblaj uygulamasının en güzel yanlarından biri de; devamlı olarak güncelleme alması ve içeriğini geliştirmesidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin