Yazarlık Ver, Ben Yazayım İstersen ?

0
57

Normalde asla bu tarz ifşa yazıları yazmam blog’a. Hatta geçtiğimiz günlerde bizim Ufuk’un bu tarz bir yazısında, konuyu tatlıya bağlaması gerektiğini dile getirmiştim. Fakat az önce denk geldiğim tablo beni öyle sinirlendirdi ki; bunu blog’da yazmazsam kendisine ödül vermiş olacağımı düşündüm. Az sonra sizlere kanıtlarıyla sunacak olduğum mantıkta ilerlemeye çalışan arkadaşların bir an önce zihniyet değiştirmesi dileğiyle olayı anlatmaya başlıyorum.

Öncelikle, ey zat-ı muhterem! Bana onca konuyla ilgili mailden danışıp, devamlı olarak blog’uma yorum attıktan sonra hiç mi aklına gelmedi bir gün blog’una gireceğim ? Şimdi sırf yaptığın bu ayıptan ötürü, senin adına ben utanarak bir bir anlatıyorum seninle olan tüm iletişimimi.

Can Dirgen isimli arkadaş ilk olarak bana r10.net üzerinden eski blog’um olan weBurak’ın teması için mesaj atmıştı. Attığı mesajda aynı temadan kendisinde de olduğunu lakin dosyalarının silindiğini ifade etti. Ve ekledi “sendeki dosyaları atar mısın ?”. Tabi böyle bir şeyin mümkün olmadığını bildiğimden (Themeforest’de dosya silinmesi diye bir şey mümkün değil), etik bulmadığımı dile getirip kibarca reddettim. Normalde bu tarz mesajlara cevap vermeyen ben, dönüş yapıp incelik gösterdim. Bunda r10 profilinin saygın gözükmesinin de payı büyüktü tabi (ne kadar yanılmışım).

O olaydan sonra bu blog’u açana kadar bir daha iletişimimiz olmadı. Zaten ilk olarak o olayda iletişim kurmuştu benimle. Burayı açınca ise bu sefer farklı şekilde mail attı bana.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin