Yaz Planlamam ve Beklentilerim

0
55

2018’in yazı, belki de hayatımdaki en zevksiz yaz olacak. Lakin bu bizzat benim tercihim. Zira üniversitede birinci sınıfın bitmiş olması ile beraber; gelecek hayallerimin gerçekleşmesi adına bu yaz iş tecrübesi kazanmanın, benim için çok faydalı olacağını düşünmekteyim. Deniz, kum, güneş üçlüsünden mümkün olduğunca az nasibimi alıp, bu yaz kendimi fazlasıyla yormak istiyorum.

“Emeksiz yemek olmaz” sözünün doğruluğunu yavaş yavaş kavradığımdan; bu yaz eğlenme kavramını ikinci plana koyup, adam akıllı adımlar atmayı seçiyorum. Her ne kadar şuan için herhangi bir iş veya staj başvurusunda bulunmasam da; titiz bir araştırmayla elbet bulabileceğimi düşünmekteyim.

Maddeler halinde yaz tatilinden beklentilerim:

  • Ev arkadaşımla, daha büyük, kalan üç seneyi de sıkılmadan geçireceğimiz bir eve taşınmak.
  • Yeni evde odamı istediğim gibi şekillendirmek, süslemek.
  • Staja veya işe girmek, tecrübe kazanmak.
  • Bol bol araştırma yapıp, kendimi geliştirmek.
  • Blog’u aksatmamak, bolca yazı yazmak (eskiden yaz aylarında bu maddeyi pek uygulayamazdım).

Bunların haricinde işten eve geldiğimde Alex ile ilgilenip, bol bol oyun oynamayı planlıyorum. Oyun konusunda tercihim muhtemelen “Counter Strike G.O.” olacak.

Görüldüğü üzere; her şey kafada planlanmış durumda. Mümkün olduğunca her birini uygulamayı istiyorum. Tabi tüm bu yorgunluğun ardından, Ağustos ayının sonunda ailemle gideceğim, önceden planlanmış bir tatil de mevcut. Sanırım ilk defa tatile ciddi manada yorgun bir şekilde gideceğim.

Her şeyin planladığım gibi olmasını diliyor, sizleri seviyorum! 🙂 ♥


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin