Yalnızlık Gerçeği Üzerine..

0
44

Yalnızlık Gerçeği Üzerine..

Doğduğumdan beri yalnız olduğum, uzunca bir süredir farkında olduğum bir gerçeklikti. Başlarda pek dert etmesem de özellikle ailemden uzaklaştıktan sonra can acıtan hatta bazen yatıp uzun uzun düşündüğüm bir konu haline geldi. Ve özellikle son zamanlarda hayat bazında içerisinde bulunduğum “loser“lık bu durumu daha da belirgin hale getirdi. Birçok konuda devamlı olarak şanssızlıklar yaşamam, hayatımda hiç yoktan dert edilecek pek çok gelişmenin yaşanması ve her şeyi inanılmaz umursama durumu beni düşünce bazında çok yordu. Ve maalesef bu süreçlerin birçoğunda yanımda birinin olmaması da en büyük şanssızlığımdı. Ki belki de ileride bu süreçleri yalnız geçirdiğim için şükredecek, beni güçlendirdiğinden söz edeceğim. Bunun da son derece farkındayım.

Lakin gel gelelim; artık kabul ettiğim en önemli gerçek; ben de kaderi yalnızlık olan adamlardan biriyim. Kariyer bazında nasıl başarılar elde edersem edeyim; iç dünyasında yalnız olan ve karşılaştığı tüm sorunları kendi içerisinde çözümlemeye çalışan bir insanım. Ve ne yazık ki; bazı insanlar, yalnızlığın beni yıkabileceğini düşünmekte. Onlara, o densiz ve son derece nankörlük duygusu ile yoğurulmuş insanlara buradan gülümsüyorum. Üzerinizde olan emeklerim sonuna kadar helal olsun lakin birçoğunuz beş kuruş etmeyecek insanlarsınız.

Darbe almanın, yaralanmanın ve hatta bazen ayağa kalkacak gücü kendinde bulamamanın hayatın bir gerçeği olduğunun farkındayım. Ne kadar vurursanız vurun, nereden indirmeye çalışırsanız çalışın, önüme kaç tane engel koyarsanız koyun diz çökmeyeceğim. Her darbede doğrulacak, her yaralanmada iyileşecek, her diz çökmemi istediğinizde ayağa kalkacağım. Üstelik bunların hepsini ben tek başıma yapacağım. Ağlasam da, yorulsam da, yıkılmama ramak da kalsa doğrulup dimdik bir şekilde yoluma devam edeceğim. Bütün bunları tek başına yapabilen mi daha güçlüdür yoksa yalnızlıktan it gibi tırsan mı?

Bundan sonra kimseye eyvallahım yok; kalmak isteyen kalır, gitmek isteyen de defolur gider. Bana öğretilen ve öğretilmeyip kendi edindiğim doğrularda ilerlemeye, çabalamaya, kazanmak istemeye devam edeceğim ve siz bunu değiştiremeyeceksiniz. Kıskançlığından kuduran, hayatımdaki her gelişmede içi içini yiyen, başarısızlığımı görmek için dua eden insanlar avucunuzu yalayacak, kurduğunuz kötü düşüncelerde boğulacaksınız.

Sizi arsız köpekler.. İnsanlık, adamlık ve şereften o kadar yoksunsunuz ki; size nefret dahi beslemiyorum.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin