Yağmur Hep Üzerime Yağsın!

0
55

Yağmurun her bir damlasını hissetmek çok önemli. En azından benim için önemli. Çünkü 2015 yılından itibaren benim için yağmur, her daim tecrübeleri ve geçmişi hatırlatacak. Üzerime yağan her bir yağmur damlasında, ayrı ayrı tecrübelerimi hatırlayacağım. Bazen yarım kalmışlıkları, bazen hayal kırıklıklarını, bazense unutulmaması gereken insanları.

Normalde kindar bir insan değilim. Bunu beni tanıyan herkes bilir. En büyük yanlışları dahi affetmem için, yanlışı yapan kişiyle karşı karşıya gelmem, bir gülüşünü görmem yeterlidir. Her türlü şeyi öğrenebildiğim bu dünyada, ne yazık ki kindar olmayı bir türlü öğrenemedim. Ve kimi zaman faydasını gördüğüm bu durumun, çoğu zaman da zararını yaşadım.

Yalnız artık kararlıyım, yalnızken daha kararlıyım.

Kindar olacağım! Olamasam da olmuş gibi davranacağım. Unutmayacağım hiçbir şeyi, sen de unutma.

Ne kendi hatalarımı unutacağım, ne senin hatalarını. Yanlışlarımın ve hatalarımın fazlasıyla abartılı olduğunun farkındayım. Hani anlatmaya kalksam iki üç gün aralıksız yazı yazmam gerekir herhalde. Diyorum ya; farkındayım, rahat ol.

Bu dünyada bir insana yapılabilecek ne kadar hainlik varsa yaptım. Ne kadar acıtabilme ihtimalim varsa o kadar acıttım. Hiç akıllanmadım, devamlı hataya düştüm. Gençliğimin verdiği acemilik, önüme çıkan her fırsatı kötü kullanmama sebep oldu. Sonra zamanla ders almaya başladım, bunu sana da fark ettirdim.

Sana “merhaba” dediğim ilk günden, “elveda” diyemediğim son güne kadar her zaman adam gibi davrandım. Hiçbir zaman kötülüğünü düşünmedim, seni yanlışa düşürmedim. Bu yüzdendir ki; gönlüm rahat!

Bu ilişkinin kötü adamı her daim ben de olsam, yüzünde bir gülücük bırakacak kadar iyiydim. Hatalarımın ve günahlarımın daha fazla olduğu bu ortamda. Her şeye ve herkese rağmen.

Ben bunları unutmayacağım.. Kendi hatalarımı, kendi aptallıklarımı, bazen sadece bir heyecan için düştüğüm yanlışları. Gittiğim hiçbir yanlış yolu, hiçbir çıkmaz sokağı unutmayacağım. Zaten istediğin de bu, öyle değil mi ? Aynen dediğim gibi, merak etme unutmayacağım.

Amaaaa..

Tüm yanlışların içerisine beni gömüp, kendini bir güzel yukarıları çıkarmanı da unutmayacağım. Yaptığın tonla hatayı bir kişiye dahi anlatmayıp, her zaman içimde çözdüğümü de unutmayacağım. Sırf bu huyum yüzünden, insanların seni melek beni şeytan gibi görmesini unutmayacağım. Haklıyken haksız duruma düşüp, vermen gereken yerde vermediğin tepkilerini, anlamsız ve düşündürücü bir şekilde, çok sonra vermeni unutmayacağım. Benden öğrendiğin acımasızlıkla, seninle alakası olmayan cümleler kurmanı unutmayacağım. Sana edilmeyen bir ton lafı üzerine alıp, tepki koymanı unutmayacağım. Her şeye rağmen, bu son dediğimle alakalı olarak; alnı ak bir şekilde karşıma çıkıp tokat gibi cevap vermek varken, kendimi savunamayacağım kişileri araya sokmanı unutmayacağım.

Beni en iyi tanıyan insanlardan biri olduğun içindir ki bilirsin; her daim kontrol elimdedir. Sonradan pişman olacağım şeyleri, ne kadar sinirlenirsem sinirleneyim söylemem. Bu yazıdan dolayı hiçbir pişmanlık duymayacağım, hiçbir zaman “keşke yazmasaydım” demeyeceğim. Bunu da iyi bil!

Unutmadan; sana ancak buradan cevap verebileceğim bir ortam sağlamanı da unutmayacağım.

Bu yazıyı bekliyordun değil mi ? Hayalin gerçek oldu, tamam mı ? Artık herkes rahat, istenilen sona kavuşuldu.

Yolun açık olsun!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin