Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerileri

0
34

Yağlı bir cildiniz varsa ve cildinizi kimyasal ürünlerin kullanımı hakkında aklınızda takıntı yapmışsanız cildinizin daha az parlaması, gözeneklerin sıkılaşması için kendi ev yapımı toniklerinizi hazırlayabilirsiniz. Yapımları çok kolay doğal malzemelerle hazırlanmaktadır.

Çoğu kozmetik ürünlerinde özellikle tonikler de alkol bulunduğu için uzun süre kullanımında cilde hasar verebilmektedir.Cildinizin sağlığı için içerisinde ne olduğunu bildiğiniz yapımı kolay pratik ev yapımı tonikler kullanabilirsiniz. Ayrıca fiyat konusunda da paranızı pahalı Kozmetik ürünlerine harcamamış olursunuz.

Limon Toniği

Yağlı bir cilde sahip olup bitkisel tariflerden yanaysaniz eğer son derece ucuz ve kolay olan limon ile cildinizdeki aşırı yağı yok edip gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca limon suyu cilt rengini açmakta da oldukça etkilidir. 1 çay kaşığı sıkılan limonun suyunu günlük olarak pamuk yardımıyla geceleri cilt temizlendikten sonra uygulayabilirsiniz.

AloeVeraToniği

Aloevera her türlü cilt sorunlarındakullanılan mucizevi bitkidir. Yanıklarda, cilt lekelerinde kullanıldığı gibi yağlı ciltlerde de harika sonuç vermektedir. Özellikle gözenekleri sıkılaştırmada çok etkilidir.Bunun için ister kendiniz evde aloevera bitkisinin yaprağındaki jeli kullanarak isterseniz bitkisel aloevera jeli olan markaların ürünlerini kullanarak fayda sağlayabilirsiniz.

Gül Suyu Toniği

Gül suyunun cilt güzelliği için kullanılması uzun yıllara dayanıyor.Gül suyu yorgun,matlaşmış ciltler için son derece idealdir.Saf gülsuyunu hiçbir katkı malzemesi olmadan tonik olarak kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi Toniği

Elma sirkesi ciltteki enfeksiyon ve bakteri oluşmasını engellendiği gibi tonik olarak da kullanımı kolay ve etkilidir.Gözenek ve cilt lekeleri için 1 tatlı kaşığı elma sirkesini su ile seyrelterek her gece yatmadan pamuk ile cildinizi tonikleyerek sivilce,gözenek,siyah nokta problemlerini yüksek derecede engelleyebilirsiniz. Elma sirkesini evde kendiniz hazırlayarak kullanırsanız daha etkili sonuç elde ettiğinizi göreceksiniz.Tonik kullanımında cilt güneşe karşı hassasiyet oluşturabileceği için mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin