Windows 10 Yazı Boyutu Nasıl Değiştirilir?

0
79

Windows 8’den sonra en fazla tercih edilen işletim sistemlerinden birisi olan 10 da bazı kullanıcılar ne nerede nasıl yapılacağı konusun da pek fazla bilgi sahibi değiller. Bunlardan en önemlisi de yazı boyutu nereden ve nasıl değiştiriliyor. Bu konuda sizleri hemen bilgilendirmek istiyorum.

Windows 10 Yazı Boyutu Nasıl Değiştirilir?

Microsoft şirketine ait olan bu yazılımı geçmişten günümüze doğru bakacak olursak pek çok kişi tercih etmekte ve en fazla tercih edilenlerin arasında yerini almaktadır. Çok kullanılan işletim sistemi olduğu için çok sık olmakla birlikte sürekli olarak windows güncellemeleri de bilgisayarımıza ya da windows tabanlı tabletlerimize gelmektedir. Microsoft bu konu da gerçekten çok iyi müşterilerini memnun etmek adına ellerinden geleni yapıyorlar.

Diğer yandan bakacak olursak bir çok kişileştirme özelliği de biz kullanıcıları sunması çok büyük artı bir avantajdır. Burada işletim sistemini istediğiniz gibi şekilden şekilde sokabiliyorsunuz. Burada ise Yazı Tipini büyütebilir ya da küçültebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yolu sizlere hemen aşağıda sunuyoruz.

İlk başta masa üstüne gelerek farenizin sağ taraftaki kısmına basıp görüntü ayarları daha sonra gelişmiş görüntü ayarları kısmına geliniz. Aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.

Daha sonra ise diğer seçenekler “Gelişmiş Görüntü Ayarları” kısmına gidin. Bu kısımda gördüğünüz üzere istediğiniz yazı boyutunu inceliği ya da kalınlığını seçerek kaydetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapamadığınız herhangi bir yerde lütfen aşağıda yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bu konu hakkında çözemediğiniz sorunları beraber çözmeye çalışırız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin