WhatsApp Yukarı Kaydırarak Kapanmaya Zorlama İşlemi

0
120

WhatsApp’a şu sıralar sürekli olarak yeni yeni güncellemeler gelmektedir. Bunun yanında her güncellemenin ardından bir başka sorunu ortaya çıkartıyor.

Tamam güncelleme ile beraber çok güzel özellikleri biz kullanıcılara sunuyorlar ancak bir taraftan düzelteyim derken diğer taraftan da bozuluyor. Bu da yazılım olduğu için bir yerde eksik bir şeyler yapıyorlar.

Şimdi sizlere Whatsapp da yukarıya doğru kaydırıp kapanmaya zorlama ile ilgili bu uyarıyı neden ve ne için veriyor bu konuda bir kaç bir şey söylemek istiyoruz.

WhatsApp Yukarı Kaydırarak Kapanmaya Zorlama İşlemi

Bu bir sorun mu değil mi derken Whatsapp en sonunda bunun bir hata olduğunu kabul etti ve geçen 2017 ekim ayında yeni çıkartmış olduğu güncelleme sayesinde artık bu sorunu da ortadan kaldırdı.

Biz kullanıcılar da bu konuda derin bir nefes aldılar. Bu tür hataları göre göre artık gına gelmişti diyebiliriz. Whatsapp kendini her geçen gün biraz daha düzeltiyor. Umarım kusursuz bir yapıya sahip olana kadar bu güncellemeler böyle devam eder gider.

Uygulamayı yukarıya doğru kapattığınız taktir de artık Whatsapp üzerinden size gelen bildirimleri de otomatik olarak kapatmış oluyorsunuz.

Yani birisi size mesaj gönderdiği taktir de bildirimleriniz kapalı olduğu için programı açmadan yeni içerik ve mesajları alamıyorsunuz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi artık bu tür sorun ve problemler ile bir daha karşılaşmayacaksınız çünkü dediğimiz gibi bunu bir yama ile hatayı kapatmayı başardılar. Yukarıya doğru kaydırıp kapatsanız bile bildirimleriniz artık kapanmayacak ve mesajları almaya devam edeceksiniz.

Whatsapp programı ile ilgili halen daha böyle bir sıkıntı yaşamaya devam ediyorsanız cihazınızın yazılımını son sürüme güncelleyin ve programı silip AppStore üzerinden tekrar yüklemeyi deneyin. Büyük ihtimalle sorununuz çözülmüş olacaktır.

Yine de bu sorun devam ediyor diyorsanız WhatsApp’ı yukarı doğru kaydırmak yerine, “Home” butonuna basın böyle bir sorunla karşılaşmazsınız ve bu sorunu çözmüş olursunuz.

Eğer burada anlatılanların dışında sorun çözülmezse ve bu konu ile ilgili olarak bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa lütfen yorumlar kısmından bizlere gönderin. En kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin