WhatsApp Yeni Gelen Mesajları Silme İşlemi

0
110

WhatsApp kullanıcıların en fazla merak etmiş olduğu konulardan bir tanesi de buydu. WhatsApp yetkilileri artık bizlerin seslerine kulak vererek en sonun da bu özelliği yazılımı entegre ederek bizlere kavuşturdu.

Evet arkadaşlar mesela diyelim ki arkadaşınıza ya da yakın birisine yanlışlık ile bir ileti gönderdiniz ya da bu iletiyi doğru kişiye göndermediniz ve başka birine gitti diyelim önceden bu mesajları geri alıp silemiyorduk ne yazık ki ancak yeni gelen yazılım ile artık bu mümkün. Kısa süreli de olsa göndermiş olduğunuz iletileri WhatsApp üzerinden kolaylıkla silebileceksiniz.

İşte bu silme işlemi nasıl yapılır belli bir süresi var mı hemen kısa yoldan sizlere bunu göstermeye çalışacağız. Buyurun göz atabilirsiniz.

WhatsApp resmi internet sayfasında da yazdıkları açıklamaya göre Geri Al özelliği ile ilgili olarak grup yada bireysel mesajlaşmanız sırasın da gönderilen iletileri hızlı ve kolay bir şekilde geri almanız mümkün şeklinde bir yazı göreceksiniz.

Ama arkadaşlar bu işlemi yapabilmeniz için sizlere tanınan süre 5 dakikadır. Bu süre zarfında istediğiniz iletiyi silme hakkınız var. 5 dakikayı geçtikten sonra maalesef silme gibi bir durum söz konusu değildir. Bunu da unutmamanız da fayda var.

Mesajınızın silinip silinmediğini bunu anlamanın yolu ise “mesaj geri alındı” yazısını gördüğünüz de derin bir nefes alabilirsiniz. Çünkü mesajınız buradan geri alınıp artık silinmiştir. Ancak böyle bir ibareyi görmediyseniz maalesef artık yapacak pek de bir şey yok. Mesaj karşı tarafa iletilmiş demektir. Kişi bunu okumasa bile cihazını açıp programı açtığın da okuyacaktır.

Android kullanıcıları için yapılması gerekenler silmek istediğiniz mesajın üzerine gelip o mesaja basılı tutun. Daha sonra ise Menü tuşuna basarak “Geri Al” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

İOS ve Windows Kullananlar için ise yine Android de olduğu gibi mesajın üstüne gelip basılı tutun ve “Geri Al” a tıklamanız yeterli olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin