Whatsapp, İOS 11 Bildirim Sorunu Çözümü

0
102

Dünya çapında kullandığımız en yaygın sohbet etme programı olarak bildiğimiz Whatsapp’da özellikle İphone kullanıcıları yeni sürümler ile birlikte bir kaç problem yaşamaktadır.

En yaygın olarak şu sıralar bu problemler ile karşılaşılmaktadır. Bu da biz kullanıcıları oldukça rahatsız ediyor. Birisi bir mesaj gönderdiği zaman gelip gelmediğini uygulamayı açmadan öğrenemiyoruz. Bu da İOS 11’in azizliğinden kaynaklı bir problemdir. Kısa bir süre sonra eminim ki WhatSapp ekibinde çalışan yazılımcılar bu konuya bir el atıp sorunu ortadan kaldıracaklardır.

Bizler de kendi imkanlarımız ile elde etmiş olduğunuz sorunu sizlere paylaşmak istiyorum. Bu şekilde ayarlama yaparsanız şayet bildirim ile ilgili olarak bir sorun kalmayacaktır.

İOS 11’in gelmesiyle beraber bir çok sorun da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bunların en başında gelen Whatsapp da bildirim problemleri bu sorunları nasıl çözebilirsiniz. Hemen kısaca bu konuda bahsetmek istiyorum.

iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorunu Çözüm Yolu

İlk başta Whatsapp uygulamasını çalıştırın ardından sağ üst köşede bulunan ayarlar kısmına gelin. Daha sonra ise gelen ekran kısmında Bildirimlere gelerek burada en alt kısma inin “Bildirim Ayarlarını Sıfırla” seçeneğini göreceksiniz. Bu butonuna bir kere dokunun. Ardından “Sıfırla” seçip işlemi onaylayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık bir daha hata ve ya uyarı almanız mümkün değildir. Sorunu ancak bu şekilde yaparak çözebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra sohbet ettiğiniz gruplar içerisinde ya da tekil konuşmalarınız da tekrar yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

En kısa yoldan bunu sizlere tarif etmeye çalıştık arkadaşlar yine de aklınıza takılan sorular varsa tabi ki yorumlar da yazarak sizlere yardımcı oluruz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin