Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

0
22

Uzun Kirpikler İçin:

Kirpiklere çok fazla rimel sürmemek ve çok fazla kirpik kıvırıcı kullanmamak, kirpiklerin uzamasını sağlayacaktır. Rimel sürmek kirpikleri ağırlaştırıyor ve kirpiklerin güçsüzleşmesini sağlıyor. Çok fazla kirpik kıvırıcı kullanmak, kirpik diplerinize zarar veriyor. Bu sebeple de kirpikler dökülüyor.

Makyajlı bir şekilde uyumamak: Uyunan süre içinde, kirpikler makyaj kalıntıları sayesinde hava almıyor. Hava almadığında ise uzamıyor. Yatmadan önce kesinlikle göz temizleme toniği ya da doğal sabun kullanılmalı. Hatta bir kez değil iki kez veya üç kez göz makyajı temizlenmeli.

Badem Yağı veya Vazelin: Uzun kirpiklere sahip olmanın diğer bir yolu ise kirpiklere badem yağı veya vazelin sürmektir. Göz temizliği yaptıktan sonra, bir kulak çubuğu yardımıyla kirpik diplerine vazelin sürülmesi, kirpikleri nemlendirir. Kirpikler, gece boyunca ıslak kalarak, uzayacaktır.

Hint ve Jojoba Yağı: Eski bir rimel kabının içerisine, hint ve jojoba yağlarını ekleyerek her gün düzenli olarak kirpiklere uygulayın. Hatta makyaj yapmadan önce uygulayın ve üzerine rimel sürün. Bu sayede kirpikler nemli kalarak daha hızlı uzayacak.

E ve A Vitamini: E vitamini, vücuttaki kan akışını düzenler ve kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olur. A vitamini, vücuttaki hücreleri güçlendirir. Bu vitaminler dışında B vitamini de kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. Bu vitaminlerin bulunduğu serumlardan alarak, daha hızlı bir şekilde uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ayrıca bol bol su tüketmek de kirpikler üzerinde etkili olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin