Uyku Takibinizi Yapabileceğiniz 10 Android Uygulaması

0
6

Uyku problemi genel olarak iş hayatında bulunan insanların sorunudur. Bunun yanında sıcak bölgelerde yaşayan insanlar da geceleri çok sıcaktan ve uyumamaktan şikayetçidirler. Geceleri uyuyamama, sık sık uyanma gibi sorunlara karşı aşağıdaki listede verilen uyku takip programlarından birisini kullanmak gerekmektedir.

1- Sleep as Android

Geceleyin uyurkenuyku takibi yapılabilecek programlardan birisi sleep as android programıdır. Sleep as android programı uyku halindeki normal uyku, ağır uyku ve horlamabilgilerini kaydeden program daha sonrasında topladığı verileri detaylı ve istatistiksel olarak sunmaktadır. Bunun yanında programın gece uyurken konuşma seslerini kaydetme ve alarm sesi olarak doğal sesleri kullanma özelliği de vardır.

2- SleepCycle

Uyku durumunda takip yapmaya imkan sağlayan bir diğer program ise SleepCycle’dır. Sleepcycleivmeölçerözelliğini kullanarak uyku halinde insanlardaki hareket etme düzeyini algılayıp ne kadar derin uykuda olduklarını belirlemektedir.

3- GoodMorning

Çalışma sistemi olarak sleepcycle programına benzeyen goodmorning isimli uyku takip programı uyku düzeyindeki insanların hareketlerini algılayarak en hafif uyku anında alarm ile insanları uyandırmaktadır.

4- SleepBetter

Genel olarak uyku derinliğini izleyen SleepBetter uyku takip programı uyku alışkınlıklarını ve uyku alışkanlıklarını etkileyen faktörleri de bildirmektedir. Böyle özellikleri dışında rüya günlükleribölümü sayesinde uykudan uyanan insanın rüyasını hatırladığı kadarıyla not etmesini sağlamaktadır.

5- Sleep Time

Uyku sırasında en hafif ve en derin anları takip edebilen program kurulan alarm süresine yaklaşıldığında en hafif düzeyde insanın uyanmasını sağlamaktadır.

6- Twilight

Uykusuzluk sorunları araştırıldığında gece uykuya dalmadan önce mavi ışığa maruz kalan insanların daha zor uykuya daldığı tespit edilmiştir. Twilight uygulaması ise kullanıldığı cihazın ekran ışığını günün saatlerine göre ayarlamaktadır.

7- Pzizz

Pzizz uygulaması insanların uykuya daha kolay dalmaları için sesler oynatmaktadır. Bu şekilde insanların uykuya daha kolay dalmaları mümkün olmaktadır.

8- Calm

Uygulamada bulunan sesler ve arka planlar sayesinde meditasyonyapılmasını sağlayan calm uygulaması sayesinde kolaylıkla uykuya dalma sağlanmış olur.

9- SnoreLab

Uykusunda horlayıp horlamadığını merak eden insanların horlama düzeylerini, horlarken çıkardığı seslerin sıklığını kaydeden program horlama sorunlarını tespit etmeye yardım etmektedir.

10- SleepCalculator

İnsanların sabah uyandığında ne derecede zinde olduklarının tespit edilmesine yardımcı olan program sayesinde insanlar hangi saatlerde zinde olduklarını rahatlıkla görebilmektedirler.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin