Türk Telekom Numara Değişikliği İşlemi Nasıl Yapılır?

0
119

Türk Telefon üzerinden bir hat aldınız ve bunu numara değişikliğini bildirmek istiyorsunuz ama nasıl yapılacağı konusunda bir bilginiz yoksa hemen biz sizleri bu konuda bilgilendirelim.

Cep Telefonu Numara Değişikliği İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk telekom mobil değişikliğini Online işlemler üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için sim kart üzerinde değişiklik yapmadan ve herhangi bir mağazaya gitmeden kolayca bu işlemi internet üzerinde bir çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bu numara değişikliğini yapabilmeniz için öncelikle hattınız da 20 TL kontör yüklü olması gerekmektedir. Eğer hattınız da kontör yoksa lütfen yükleyip işlemleri yeniden yapınız.

Çünkü numara değiştirmek için Türk telekomun sizden istemiş olduğu ücret 20 Türk Lirasıdır.

İlk başta turktelekom.com.tr web sitesine giriş yaparak Online İşlemler menüsü üzerinden Mobil kısmına gelin. Daha sonra bu ekrana telefon numaranızı yazıp *952# buradan gelen şifre kodu ile hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Bu işlemleri bitirdikten sonra Hat işlemlerim ardından Numara değişikliği bölümüne geldikten sonra yeni numaranızı seçip Değiştir demeniz yeterlidir.

Ev Telefonu Numara Değişikliği Başvurusu

1- Bireysel Müşteriler İçin:

Herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek yanınız da Kimlik Fotokopisi** (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport) bunlardan herhangi birini götürmeniz durumunda başvurunuzu hemen gerçekleştirebilir ya da numara değişikliği ile ilgili olarak kendilerinden bu konuda destek talebinde bulunabilirsiniz.

2- Kurumsal (Tüzel) Müşteriler İçin:

Herhangi bir şirkete bağlı iseniz şirket yetkilisinin Kimlik Fotokopisi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport ) gibi bilgileri gereklidir. Ancak bu işlemlerin bedeli Kişisel ve Kurumsal için toplam maliyeti sizlere 7.51 TL (vergiler dahil) ilk başta faturanıza yansıtılacak ücrettir.

Daha fazla bilgi almak ve detaylar için ise, Çağrı Merkezi Numarası olan 444 4 564 nolu telefonu arayarak bu konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin