Telefonda Fotoğraf Birleştirme Kolaj Nasıl Yapılır?

0
41

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte cep telefonlarına her geçen gün birçok farklı özellik geliyor. Bilgisayar programlarının birçoğunu artık telefonda Play Store ve ya AppStore ’dan yükleyerek güvenli bir şekilde kullanabiliyoruz. Üstelik programlarla ilgili tek seçenek yerine oldukça farklı alternatiflerde bulunuyor.

Her yeni çıkan telefon modelinde en önemli özelliklerden biri de mutlaka telefonun kamerası oluyor. Çünkü artık günümüzde insanlar günlük hayatlarında fotoğraf makinesi kullanmak yerine cep telefonlarının kamerasını kullanmayı tercih ediyorlar. Birçok farklı firma da bu isteği başarılı bir şekilde karşılamaktadır.

Fotoğraf Birleştirme (Kolaj) Nedir?

Fotoğraf birleştirme bir diğer adıyla kolaj çektiğiniz birden fazla fotoğrafı aynı kare içerisinde birleştirerek tek bir fotoğrafmış gibi kullanmanıza olanak sağlayan bir özelliktir. Özellikle Instagram gibi sosyal medya hesaplarında insanlar bir gün içinde çekilen fotoğrafları ayrı ayrı paylaşmak yerine kolaj yapıp paylaşmayı tercih edebiliyorlar.

Nasıl Kolaj Yapabilirim?

Play Store ve AppStore ’da bu özelliği kullanabileceğiniz birçok özellik mevcut. Bunlardan en çok tercih edilen ve kullanışlı olan program ise Instagram ’ın kendi ek programı olan “Layout” programı. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra programı açtığınızda detaylı bir şekilde nasıl kullanabileceğiniz anlatılıyor. Biz de kısaca üzerinden geçecek olursak programı açtıktan sonra alt kısımda galerinizdeki fotoğraflar görünecektir. Kolaj yapmak istediğiniz kadar fotoğrafı seçtikten sonra üst kısımdaki farklı birleştirme kombini seçeneklerinden istediğinizi seçip birleştirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yerleştirilen fotoğraflar belli bir boyuta sığdırılmaya çalışıldığı için tamamı görünmeyecektir. Görünmesini istediğiniz kısımları yerleştirme kısmından oynatarak istediğiniz kısımları görünür hale getirebilirsiniz.

Yalnız birleştirme yapacağınız fotoğraf sayısında 9 tane ile sınır konulmuş. Birleştirme yapacağınız fotoğrafları belirlerken bu sınırı göz önünde bulundurmayı unutmayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin