TeamViewer Kurulumu ve Kullanımı

0
108

TeamViewer Nedir?

TeamViewer uzaktan bir bilgisayarı yönetebilmenize olanak tanıyan ara yazılım uygulamasıdır arkadaşlar. Özellikle iş ortamında çok fazla kullanabileceğiniz yazılımlardan bir tanesidir.

Peki bu programı bilgisayarınıza indirip nasıl kullanacağız konusun da pek fazla bilgi sahibi değilseniz hemen sizlere kısa yoldan TeamViewer nasıl yüklenir ve kullanım klavuzu şeklinde bir makale yayınladık. Hemen aşağıdaki talimatları uygulayarak sizler de bu programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

TeamViewer Kurulumu ve Kullanımı Hakkında Bilgiler

Öncelikle https://www.teamviewer.com/tr/download/windows/ adresine giderek cihazınıza uygun olarak yazılımı seçip önce uygulamayı bilgisayarınıza ya da tabletinize indiriniz.

1- Daha sonra ise sizin yapmanız gereken TeamViewer tam sürümünü indirdikten sonra kolay bir şekilde uygulamayı çalıştırdıktan sonra aşağıdaki kurulum şekli talimatlarını takip ederek kurun ve son olarak TeamViewer adlı programı çalıştırın.

2- İstemcinizin yapması gereken Karşıdaki kişinin TeamViewer QuickSupport müşteri modülünü indirmesini ve çalıştırmasını sağlamalısınız.

3- Bir bağlantının kurulması Karşınızdaki kişinin TeamViewer ID’sini “Uzaktan kontrol” sekmesine girin “Karşıdaki kişiye bağlan” üzerine tıkladıktan sonra ve karşıdaki kişinin şifresini bağlantı kurmak için yandaki iletişim kutusuna girin.

Bu yukarıdaki anlatılanları uyguladıktan sonra karşı tarafa kolay ve hızlı bir şekilde bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşte tek yapmanız gereken işlem bunlardır.

Not: Eğer bağlantı sırasında takılma, yavaşlama ve donma gibi sorunlar oluyor ise ya karşı tarafın interneti zayıftır ya da sizin bağlantınız ile ilgili bir probleminiz vardır. Böyle bir durum da ya modeminizi kapatıp açın ya da internet servis sağlayayıcınız ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin