Tarçınlı Su Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

0
158

Tarçınlı Su Diyeti Nedir?

Tarçınlı su diyeti denilen şey aslında beslenme programların da kullanılan genel bir su çeşidi olarak nitelendirilmektedir. Yani ortalama olarak 1 litre kadar su yani yaklaşık olarak 5 bardağa yakın bir şey sanırım. 1 litre suya dışarıda yapılmış olan tarçınlı su diyetlerinde 4-5 kadar çubuk tarçın atılıyor ve ortalama 10 dakika kadar kaynatılıyor ve üzerine isteğinize bağlı olarak zencefil, elma dilimleri ve karanfil gibi şeyler süsleyebilirsiniz.

Bu durum sadece sizin tercihinize ait bir şeydir. Ve burada bazı diyetisyenler diyor ki bunu 1 gün boyunca tüketmeniz gerekmektedir.

Zayıflamak için insanlar bin bir çeşit şeylere baş vururlar. Ancak bilinçsiz bir şekilde zayıflama yaparsanız bunun da sonuçlarına katlanacak olan yine sizlersiniz. Bunu da önceden bilgi olarak verilim istedik.

Evet tarçının çok güzel özellikleri vardır bunu zaten kimse inkar edemez. Sağlık üzerine faydalı bir çok özelliği mevcuttur. Ancak sadece tarçınlı su içerek zayıflamak mümkün değildir. Çünkü burada ki esas soru şudur,

Tarçınlı Su Zayıflatır mı?

Yalnızca tarçınlı su içtiğiniz de zayıflatmaz. Tarçının zaten direkt zayıflatma etkisi yoktur. Ama tarçın tabi ki muhteşem bir fitoterapik üründür. Tarçınlı su da diyetle birlikte tüketildiği zaman kesinlikle zayıflamaya çok ciddi bir etkisi vardır. Çünkü tarçının insülin metabolizması üzerinde harika etkiler var. Yani özellikle diyabet hastaları için tarçın tavsiye edilmektedir. Ciddi bir şekilde olumlu etkileri görülmüştür.

Sizin yaşam tarzınıza kan bulgularınıza göre bir beslenme programı aldığınız da bir uzmandan yanına da yukarıda bahsetmiş olduğumuz tarçınlı suyu da gün içerisinde tükettiğiniz de olumlu etkilerini mutlaka göreceksiniz.

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır?

Bununla birlikte sizlere tavsiye edebileceğimiz su, tarçınlı çay formatındadır. Yani ortalama 1 gram kabuk tarçını rendeleyip kaynamış suyun içinde 10 ya da 15 dakika kadar bekletin. Günde 3 yada 4 kere için. Bunu her seferinde yenileyin.

Yani beklemiş tarçınlı çayı tekrar tekrar tüketmeyin. Eğer tansiyon ve kalp hastalıklarınız da yoksa buna yeşil çayda ekleyebilirsiniz. Güzel bir şekilde etkilerini görebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin