Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni Maço Dayı Kimdir?

0
366

Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni Maço Dayı Kimdir?

İsmi Yılmaz olan Maço Dayı lakablı Scope fenomeni Elazığ’ın Palu İlçesi’nde 1974 yılında dünya ya gelmiştir. Kendisi lise mezunudur. Ayrıca Lise yıllarında okurken lisanslı bir Futbolcu olduğunu da öğrendik.

Lise dönemleri de pek iyi geçmediğini belirten Dayı öğretmeni ile pek fazla anlaşamamış bir kaç olayın içine girmiş ve zamanında çok dayak yediğinden bahsetti. Şu anda kendisi İstanbul da yaşamaktadır. Ancak ne iş yaptığı konusunda bir bilgi elimize ne yazık ki ulaşmadı.

Uzun süredir Periscope adlı program da takılmıyordum. Geçen bir açayım ne var ne yok bakayım bir dedim. Bu arada şunu da belirtmek istiyorum. Programın adı değişmiş yeni adı “Scope” olmuş. Bunun da bilgisini arada vermiş olayım.

Neyse ki programı açtım. Bir çok yayın yapan kanallar mevcut. Gözüme bir tanesi ilişiverdi hemen başlıkta da “Maço Dayı” yazıyor. Hadi girip bir bakayım dedim kimdir necidir bu Maço Dayı. Kanalına girip biraz zaman geçirdim.

Kendisi genellikle Müslüm Gürses babamızın şarkılarını dinlemeyi çok seviyor. Ondan başka da bir şarkı dinlediğini sanmıyorum. Bayanları olabildiğince korumaya özen gösteren Maço Dayı ters konuşan laubali tavırlar sergileyen insanları hiç sevmiyor. Zaten öyle bir kaç tanesi denk geliyor. Sayfasına giren trolleri yasaklayıp hemen kanalından uzaklaştırabilmekte. Scope’nin de en güzel özelliklerinden birisi de bu. Ancak Maço Dayının kesinlikle tersine denk gelmeyin. Sizler küfür ettikçe o da misli olarak karşılığını hemen yapıştırmakta ve asla lafın altında kalmaz. Bunu da belirtelim. 🙂

Geçen haber sitesinin birine röportaj vermiş. Verdiği demeçte herkes interneti ve Sosyal Medya’yı çok dikkatli kullanmasını öneriyor. Ve ayrıca devletin de internete biraz daha sıkı önlemler almasından bahseden Maço Dayı gençlere ve ailelere de sürekli internetin başında olanlar için bir kaç öğütte de bulundu.

Maço Dayı diyor ki, “Çocuklarınızı başı boş bırakmayın onlara sahip çıkınız. Sosyal Medya gibi derya deniz bir ortam da sürüklenmelerine asla izin vermeyin.” gibi cümlelerle ebeveynlere bir ders niteliğin de sözler de bulundu. Maço Dayımız bu sözleri ile her gencin sevgisini kazanmış gibi gözüküyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin