Sivrisinekleri Başımızdan Nasıl Kovarız?

0
133

Evet arkadaşlar malum havalar da ısındı. Akabinde hepimizin baş düşmanı olan sivri sinekler vız vız hem kulakları rahatsız ediyor hemde kan emici olarak nitelendirdiğimiz bu hayvanlar kanımızı emerek besleniyorlar.

Bu sivrisineklerin derdi ne? İnsanlar dan gerçekten haz mı alıyorlar gibi soruları hep aklımızdan geçirmişizdir mutlaka.

Peki bunlardan nasıl korunmalıyız ve neler yapmalıyız sizler için bir liste hazırladım arkadaşlar isterseniz göz atabilirsiniz. Baş düşmanımız olan Sineklerle başa çıkmak için neler yapmalıyız?

1- Sivri Sinekler koyu renkteki elbiseleri daha çok severler ve sürekli üzerine konmak isterler bu yüzden açık alan da yada eviniz de olabildiğince koyu renkli elbiseler den uzak durmanız sizin faydanıza olacaktır. Açık renkli elbiseler daha idealdir.

2- Nerede oturmayı tercih ediyorsanız odanızın içerisinde sirke kullanın. Evet sirke çok ağır kokabiliyor bunun farkındayız ancak sinekleri kovabilmeniz için maalesef başka bir yöntem yok gibi gözüküyor. Sadece oturduğunuz yerde olması yeterli olacaktır.

3- Günlük tüketmeniz gereken bazı vitaminler vardır. Yaz günlerinde olabildiğince B ve C vitaminleri tüketmeye çalışın. çünkü bu vitaminler oldukça zengin besinleri barındırdığı için sinekler pek haz almazlar.

4- Yanınız da her zaman nane ve limon bulundurabilirsiniz. Bir bardak suyun içine belli bir miktarda nane ve limon koyarak bekletebilirsiniz. Bunun kokusunu sevmedikleri için yanınıza bile uğramayacaklardır.

5- Soğan ya da sarımsak da sineklerin baş düşmanı olarak her zaman söylenmektedir. Bir diş soğan ya da sarımsağı sinekler nerede daha fazla yoğunsa o bölgeye bırakmanız da fayda var. Belli bir süre sonra sinekler kendiliğinden dağılacaklardır.

6- Herhangi bir yer de evinizin mutfağında ki çeşme ya da bir bahçenizden bahsedecek olursak burada asla su birikintisine yer vermeyin. Sineklerin en uğrak yerlerinden birisi de su birikintisi olan yerlerdir. Buna da dikkat ediniz.

7- Eğer bahçeli bir evde oturuyorsanız çok şanslısınız demektir. Bahçenize hemen biberiye bitkisi dikin. Bunun kokusunu hiç sevmedikleri için bırakın evinize girmeyi bahçeniz de bile gezemeyecekler bundan sonra.

8- Sinekler ıslak bedene ve terli yapıda olan yapış yapış yerlere konmayı çok severler bu yüzden mikroplu bir hayvandır. Çok sık olmamakla birlikte günde 2 kez duş almanız da fayda var.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin