Sivilce İzlerini Yok Etmenin Yolları

0
37

İnsanların gelişim süreçlerinde bebeklik ve çocukluk evrelerinden sonra ergenlik evresi gelir. Bu dönemde hem erkeklerde hem de kadınlarda bir takım fiziksel ve ruhsal değişimler meydana gelir. Yüzde beliren irinli deri kabarcıkları yani sivilceler görülen değişimlerin ilk sıralarında yer alır. Sivilcelerin özellikle ergenlik döneminde artış göstermesi büyük ölçüde değişen hormon dengeleri yüzündendir. Aynı zamanda bazı durumlarda kullanılan ilaçlar ve yanlış beslenme durumları da sivilce oluşumunu tetikleyebilir.

Sivilcelere Karşı Ne Yapılmalı?

Birçok insan yüzlerinin değişik bölgelerinde çıkan iltihaplı sivilceleri dış görünüşlerini kötü etkilediği düşüncesi ile sıkarak patlatır. Ancak bilinçsizce patlatılan iltihaplı sivilceler o bölgede oluşan enfeksiyonun yayılmasına ve yüzün başka bölgelerinde de sivilce çıkmasına sebep olabilir. Ayrıca patlatılıp yara haline getirilen sivilceler vücut gelişimi devam edip tamamlandıkça o bölgede sivilce izi kalmasına neden olabilir.

Sivilce İzlerini Yok Etmenin Yolları Nelerdir?

Peki, vücudumuzda var olan sivilce izlerini yok etmenin yolları var mıdır? Bu sorunun cevabı aşağıdaki tedavi yöntemleri ile bu izlerde azalmalar ve kaybolmalar sağlanabilmektedir.

  • Peeling Tedavisi;  Sivilcelerin bıraktığı yaraların derinliğine göre farklı dozlarda uygulanması gereken hafifletici bir tedavi yoludur. Daha çok derinleşmemiş, yüzeysel izlerde tercih edilir.
  • DermarollerTedavisi; Bu yöntem de seanslar halinde ve yara derinliğine bağlı olmak üzere dermaroller,dolgu ve lazer yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilir. Bu yöntemler bazı durumlarda kombine halde uygulanabilir. Daha çok çukurlaşmış izler için tercih edilen bir tedavi yöntemidir.
  • Mikro iğne Tedavisi; Bu tedavide farklı derinlikteki yaralar için kullanılan farklı büyüklükteki iğneler aracılığıyla deride mikro kanallar açılır. İşlemin sonucunda kan dolaşım hızı artar ve kullanılan yan tedavi ürünlerinin de tesiri artar. 4-6 seans süresinde ise tedavi tamamlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin