Sinir Krizi Anında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

0
101

Bir insanın sinir krizi anında neler yapılmalıdır? O insan o an da nasıl sakinleştirilmeli? Evet böyle bir durumla umarız ki ömrü hayatınız da hiç karşı karşıya gelmezsiniz. Çok kötü ve zor bir durumdur. Rabbim herkese sağlıklı uzun ömürler versin.

Evet aşağıda sizlere sinir krizi anında neler yapılmalı ya da yapılmamalı hemen bu konu ile ilgili birikimlerimizi paylaşmak istiyoruz.

Sinir Krizi Anında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bir sinir krizi anında insan kendinden geçerek dengesini kaybeder. Rastgele sağa sola saldırmaya kısacası saldırganlaşmaya başlar. Bu her 2 taraf içinde tehlikeli bir durumdur.

1- Böyle bir durumda hasta olan kişiyi rahatlatmaya ve sakinleştirmeye çalışmalısınız. Onu rahat nefes alabileceği bir ortama doğru hızlıca götürmelisiniz.

2- Eğer hastanın gözünde gözlük gibi sivri ve kesici maddeler varsa bu derhal çıkartılmalıdır. O sinir anında gözlük camı gözüne girebilir. Sinir anında bir insan ne yaptığını çünkü bilmiyor.

3- Eğer karşısındaki kişi ile bir tartışması varsa hemen diğer bir o olay anından uzaklaşıp gitmelidir. Aksi taktir de sorunlar daha da büyüyebilmektedir.

Bir sinir krizi belirtisi nedir diye soracak olursanız bunun en büyük düşmanlarından birisi de sıkıntı ve strestir. Stres o kadar kötü bir hastalıktır ki resmen kene gibi vücuda yapıştır ve sizi bırakmaz. Bu yüzden stres ve sıkıntı gibi şeylerden olabildiğince uzak durmanız da fayda var. Bunun yanında düzensiz uykuda büyük etkenlerden birisidir.

Uykunuzu almadığınız taktir de sabah uyandığınız da bir agresiflik ve stres içerisinde kalabilirsiniz. Bunun yanında sabahları daha dirençli olmanız ve stresi azaltmanız için C vitamini tüketmenizi tavsiye ederiz. Hepinize sağlıklı günler dileriz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin