Selçuk Şahin Gitti ve Bir Devir Kapandı!

0
31

Türk futbolunu takip eden hemen hemen her insan; yaklaşık 1 saat kadar önce, Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama ile öğrendi Selçuk Şahin’in ayrılışını. Başta Fenerbahçe taraftarı olmak üzere, birçok kesim neşeyle karşıladı bu ayrılığı. Zira kabul edilmesi gereken bir husus vardı ki; Selçuk, Fenerbahçe ayarında bir futbolcu değildi.

Hemfikirim, hemde en dibine kadar! Hatta sırf şu 80’de oyuna aldıkları için az küfür etmedim teknik direktörlerine Fenerbahçe’nin. Belirli bir seviyesi olsa da hiçbir zaman Fenerbahçe klasına yaklaşamayan bir adam olarak kaldı Selçuk Şahin.

Günümüzün Alper Potuk’u gibi, büyük bir heyecanla geldiği Fenerbahçe’de her zaman ikinci hatta üçüncü planlarda tutuldu. Bazen kötü giden takımın tüm yükünü onun sırtına verebilmek için yerli yersiz anlarda oyuna alındı, ilk 11 başladı. Çünkü çok iyi biliniyordu ki; tüm takım da berbat oynasa, yönetim hata dolu hamleler de yapmış olsa; Selçuk sahadaysa, taraftar Selçuk’a kızardı. En çok ona bağırır, en çok o yuhlanır ve en çok ona küfür edilirdi.

Aksi bir adam değildi hele terbiyesiz hiç değildi. Onca eleştiriye, yuhalamaya ve küfre rağmen bir kez olsun tepki göstermedi, yerini bildi ve sessiz kaldı. Ama iyi ama kötü ne zaman görev verilse, maksimumunu kullanmayı denedi. Selçuk kötü oynamadı, Selçuk’un maksimumu buydu. Hatta zaman zaman kendi seviyesinin üzerine çıkıp, efsane oynadığı dönemler dahi oldu. Bilmem hatırlar mısınız?

Acısıyla tatlısıyla, dalgasıyla, yuhalamasıyla bir devir kapandı Fenerbahçe’de 18 Haziran 2015 tarihinde.

Artık sonradan oyuna girip orta sahada attığı çalımdan sonra tüm tribünün “oley!” çekeceği bir futbolcu yok Fenerbahçe’de.

Tüm kötülüklerin sırtına yükleneceği, bir anda tüm küfürlerin odak noktası olacak bir futbolcu yok.

Belki daha iyileri gelecek..

Belki daha profesyonel oyuncular ile anlaşacağız..

Belki ondan çok daha yetenekli yedeklerimiz olacak..

Ama artık Selçuk Şahin olmayacak!

Ve ben şuna çok eminim ki; 90 ve 2000 jenerasyonu bundan 30-40 sene sonra “çocukluğunun Fenerbahçe’sinde” en çok onu hatırlayacak.

Hakkını helal et Selçuk Kaptan, yüzümüzde bıraktığın her gülücük, o formayı terlettiğin her bir sene için helal et!

İyi ki gelmişsin Fenerbahçe’ye!

Sahi yoksa kim atardı 35 metreden o golü, en beklenmedik yerde?


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin