Sarımsağın İçindeki Vitaminler Nelerdir?

0
108

Sarımsak her derde deva derler kesinlikle doğrudur. Bildiğiniz resmen doğal antibiyotik desek daha doğru olacaktır. Her türlü hastalığınıza kesin çözümü olmaktadır.

Peki hiç merak ettiniz mi? Sarımsağın içinde ne gibi vitaminler vardır ne tür vitaminleri barındırmaktadır. İşte sizlere hemen bunu aşağıda açıklamış bulunmaktayız.

Sarımsağın İçindeki Vitaminler Nelerdir?

Sarımsak mineral bakımından oldukça güçlü ve zengindir. Sarımsağın içerisinde bulunan A, B1, B2, C vitaminleri, kükürtlü uçucu yağlar dediğimiz, karbonhidratlar, garlisin (antibiyotik madde deniyor), allisin (antiseptik madde) ve bol çok miktarda olmak üzere allil sülfür bulunmaktadır. Sarımsağın tadı ve hoş olmayan Bu ağır kokusu ise bu allil sülfürden kaynaklanmaktadır.

Peygamber efendimiz S.A.V bile “Sarımsak yiyin ve onunla tedavi olun” şeklinde hadislerinde buyurmaktadır. Kendisi meleklerle konuşma yaptığı için yemeyi tercih etmemiştir.

Antibiyotik ilaçlarının asla virüslere karşı ve enfeksiyon hastalıklarına karşı yararlı olmadığı açıkca gözlenmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra zararlı bakterilerin ve mantarların çoğalmasına da sebebiyet verdiği ortaya çıkmıştır. Ve bazı antibiyotikler yine vücudumuz için vitamin sağlayan bakterileri bile yok ettiği araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Bu sebepten dolayı zararlı bakterileri ve mantarları çoğaltmayan ve vücudumuz için gerekli olan vitamin kaynağı olan faydalı bakterileri de yok etmeyen sarımsak, eski zaman dan bu yana her türlü salgın hastalıkların önünde barikat gibi durmuş olur.

Ayrıca şunu da sizlere belirtmek istiyorum. Sarımsağın insan vücuduna hiç bir şekilde yan etkisi de bulunmamaktadır. Gönül rahatlığı ile yemekleriniz de dahi 1 diş sarımsak kullanabilirsiniz. Böyle bir durum da her türlü salgın hastalıktan da korunmuş olursunuz. Yani kısaca aslında doğal antibiyotik diyebiliriz. Herkese tavsiye ederiz. Sağlıklı mutlu günler dileriz..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin