Sanal Kart Nasıl Oluşturulur

0
6

Günlük hayatta herkes en az bir kere kredi kartı kullanmıştır. Alışılageldik fiziki kartları artık az çok herkes biliyor. Peki ya son zamanlarda adını çok sık duyduğumuz Sanal Kart nedir sorusuna cevap olarak, müşterinin talebi üzerine oluşturulan fiziksel formda bir kart olmayan ancak, bir kart numarasına, güvenlik kodu ve son kullanma tarihine sahip olan dijital bir kart tipidir.

Sanal Kart Güvenli Mi?

Sanal kartın esas amacı da bu yönde denebilir. Şöyle ki; Müşteri istediği zaman sanal kartını internet şubesinden rahatlıkla oluşturabiliyor. Sanal kartlar 0 limitli açıldığı için müşteri kredi kartından buraya istediği miktarı aktarıp telefondan veya internetten sipariş vermek için kullanabiliyor.

Neden Sanal Kart?

Hemen hemen her gün yeni bir dolandırıcılık ve kredi kartı kopyalama gibi üzücü haberler duyuyor ve bir gün başınıza aynı şey gelir mi acaba diye düşünmekten kendinizi alamadığınız anlar olabiliyor. Sanal kart, asıl kartının numarasını kullanmak istemeyen ve/veya kart bilgilerinin çalınacağından korkan insanlar için ideal bir ödeme sistemidir. Birçok insan bu yöntemin daha güvenilir olduğu kanısında olduğu için çok fazla tercih sebebi olduğunu açıkça söylenebilir.

Sanal Kart Nasıl Kapatılır?

Sanal kartınızı kullandıktan sonra yine online işlemler şubesinden kartınızı kullanıma kapatabiliyorsunuz.

Sanal Kartım Hangi Hesaba Bağlıdır?

Sanal kartınız başvurduğunuz hesabınıza/kredi kartınıza bağlı olarak açılır. Başka bir hesap için sanal kart oluşturmak istiyorsanız, sanal kart oluşturmak istediğiniz hesabı bankanızın online işlemler şubesine giriş yaptıktan sonra Kartlar/Hesaplar sekmesinden sanal kart açmak istediğiniz hesabı seçerek işlem gerçekleştirilebiliyor.

Banka Kartım/Kredi Kartım Yok, Sanal Kart Nasıl Alabilirim?

Eğer bir banka hesabı veya kredi kartınız yoksa maalesef sanal karttan yararlanamazsınız. Sadece bir banka/kredi kartı veya para transferi yapılabilen bir banka hesabı olması şartı öngörülür.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin