Samsung Klavye Durduruldu Hatası Çözümü

2
381

Samsung’un yeni güncellemesi gelmeden önce böyle bir hata ile kullanıcılar çok sık olmakla birlikte karşılaşıyordu. Evet çok can sıkıcı bir durum telefon üzerinde herhangi bir işlem yaparken hemen bu şekilde uyarı alıyorsunuz ve “Klavye Durduruldu” yazıyor. Sinir bozucu bir durum. Hak veriyorum.

Bunun nedeni ise güncellemelerin gecikmesinden kaynaklandı. Telefonunuzun yazılımı güncel değil ise hemen güncellemenizi tavsiye etmekteyiz. Aksi taktir de bu şekilde uyarıları daha çok sık almaya devam edersiniz.

Güncelleme yaptığınız taktir de artık böyle problemler ile çok sık karşılaşmayacaksınız. Eğer ki diyorsanız halen daha bu sorun devam ediyor. Hemen sizlere bunun için çözüm yollarını da aşağıda sunduk. Göz atabilirsiniz.

Samsung Klavye Durduruldu Hatası Neden Olur?

Bunun için yapmanız gerekenler arkadaşlar Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra Genel ve uygulamalar şeklinde devam edin. Burada göreceksiniz ki karşınız da 3 seçenek belirecektir. Bu kısım da daha önceden cihazınız da yüklü olan bütün yazılımları kolayca görmenizi sağlayacaktır.

Sizin için asıl önemli noktalardan birisi de yapmanız gereken telefonun ön belleğini silmelisiniz. Silmediğiniz için böyle sorunlar da doğurabilmektedir. Cihazınızın önbelleği silindiği zaman bu problemi bir daha görmeyeceksiniz zaten.

Ön Bellek Nasıl Temizlenir?

Cihazı satın aldığınızdan şimdiki zamana kadar olan dilimde telefona o kadar çok uygulama, tema, müzik, resim ve video gibi şeyler yüklüyoruz ki zamanla telefonu yavaşlatmaya sebebiyet veriyor. Haliyle artık cihaz çökme aşamasına doğru ilerliyor. Telefonun da belli bir kapasitesi var arkadaşlar. Sistemi o kadar çok yormanın da bir anlamı yok.

Hal böyle olunca ram miktarı yetersiz kalıyor ve ardından “Klavye Durduruldu” uyarısı ile pek çok yerde karşılaşıyorsunuz. Bunun için ön bellek temizliği yapın ve gereksiz olan bütün uygulamaları cihazınız dan silin. Bakın bakalım bir daha böyle bir hata ile karşılaşacak mısınız. Sizlere tavsiyemiz Ccleaner adlı yazılımı telefonunuza indirip yükleyin gereksiz ne kadar cache dosyaları da varsa temizleyin.

Yine bizlere sormak istediğiniz bir durum varsa telefon ile ilgili olarak yorumlardan sorabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar ile sizlere cevaplamaya çalışacağız.


2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin