Samsung Galaxy J5 Prime Format Nasıl Atılır?

0
46

Samsung Galaxy J5 Prime Format Atma İşlemi Nasıl Olur? Samsung kullanıcılarının genel sıkıntısı bu formatlama işlemdir aslında.

Bazı arkadaşlarımız cihaz nereden format atılır henüz bilmiyor bizler de sizlere rehber olması açısından hemen bu konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. Aşağıda anlatılanları uyguladıktan sonra cihazınıza ister hard format ister soft format atabilirsiniz. Buyrun detaylar..

Android işletim sistemine tanıklık eden bir telefona sahipseniz örnekte verilecek olursak bilgisayarlarda bulunduğu gibi zaman içinde yazılımsal sıkıntı ve ya sorunlar oluşabiliyor. Ayrıca bunları düzeltmek içersinde genel olarak sıfırlama başka bir deyişle format atma prosedürü uygulanmaktadır.

Bu prosedür neticeninde ise aygıtta tespit edilen bilgilerinizi silinecektir. Peki cihazınızı biçimlendirmenin bir zararı olabilir mi yada format atsam aygıtta kalıcı arızalar meydana gelir mu? Cihaza daimi format atmak yanlış ama yazılımsal bir sorununuz varsa cihazı rahatlıkla biçimlendirebilirsiniz. Genel olarak android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yazılımsal meseleler epey görülmektedir.

Android cihazlarda format nasıl atılır hemen bunu öğrenelim..

1- Öncelikle cihazınızı kapatınız yada bataryası varsa sökülen bir batarya ise bataryayı çıkartınız ve 2-5 saniye bekledikten ardından yeniden takınız.

2- Aygıt üstünden Orta Tuş ve Ses Açma tuşuna basınız ve ardından On-Off tuşuna başka bir deyişle açma kapatma tuşuna başka bir deyişle 3 tuşa ansızın basınız. Kısa müddet ardından ekranda Samsung logosu geldiğinde Açma ve Kapatma tuşunu bırakınız.

3- Karşınıza Recovery Mod gelince tuşları bırakınız

4- Rescovery Mode üstünden ses bölüme ve ses açma tuşunu kullanarak hareket edebilir ve On – Off tuşu ile onaylayabilirsiniz.

5- Ekrandan Wipe Data/Factory Reset kısmına geliniz ve onaylayınız.

6- Bu prosedür tamamlandıktan ardından ise Reboot System Now kısmına geliniz ve yeniden onaylayınız. Diğer bir sıfırlama prosedürü ise Ayarlar bölümünden uygulanan sıfırlama prosedürdür..

Tüm bu işlemleri yapmadan önce mutlaka ama mutlaka yedeğinizi almayı unutmayın her duruma karşı..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin