Samsung Cep Telefonlarında Yön Kilidi Açma Özelliği

1
130

Samsung dünya çapında en büyük teknoloji devlerinden biridir. Bunun yanında televizyondan, çamaşır makinesine, buzdolabından küçük ev eşyalarınıza kadar teknoloji bakımından düşünecek olursak bir çok ihtiyaçlarınızı Samsung markası üzerinden kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz.

Samsung marka bir cep telefonu aldınız ve bazı kısımların da kullanmak da zorlanıyor olabilirsiniz. Bunun nedeni ise Android işletim sistemi kullanmasıdır. Bazıları kolay bulsa da kimilerine çok zor geliyor. Telefon üzerinden bazı özel işlevselleri yapmakta güçlük çekebiliyorsunuz bunlardan bir tanesi de yön kilidi açma özelliğidir. Bu kilit işlemi nereden ve nasıl yapılıyor diye soracak olursanız konunun devamına göz atabilirsiniz.

Samsung Cep Telefonlarında Yön Kilidi Açma Özelliği

Öncelikle ana ekran kısmına gelip burada uygulamalar sekmesine girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise Ayarlar’a gelip burada bir kaç farlı seçenek de göreceksiniz. Biraz alt kısımlara doğru Erişilebilirlik yerine gelerek tıklayın.

Bu kategorinin içesinde görme, duyma, yetenek ve etkileşim daha sonra Diğer Ayarlar gibi bölümler göreceksiniz. En aşağıya doğru baktığınız da Yön Kilidi kısmını bulup içine girin. Girdiğiniz de bunun kapalı olduğunu göreceksiniz. Burada yapmanız gereken tek şey bu kilidi açmak olmaktadır. Kilidi tekrar deaktif yani kapatırsanız yön kilidi özelliğini yine devre dışı bırakmış olursunuz. Bunu sizlere belirtmiş olalım.

Bunun haricinde başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Yine bizlere sormak istediğiniz sorular varsa yöneltebilirsiniz. Neyi yapamadınız detaylı bir şekilde anlatırsanız sizlere seve seve yardımcı olmak isteriz.


1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin