Prostat Nedir? Prostatı Etkileyen Faktörler

0
15

Prostat: Prostat sadece erkeklerde görülen bir hastalıktır. İyi huylu ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılır. Bu hastalığa yakalanan erkeklerin en çok etkilendikleri şey diğer hastalıklarda da olduğu gibi dış etkenlerden etkilenmesidir. Kış, yaz gibi mevsim değişikliği de bu dış sorunlara örnektir. Hastalar şikâyetlerini bu iki mevsimin aya anda yaşandığı zamanlarda çok şikâyet ederler. Bu kanser türü erkeklerde görülen en büyük hastalıklardan biridir. Dünyada ise bu kanser 3. sırada yer almaktadır.

Dünyada her 7 erkekten birinin bu kansere yakalanabileceği düşünülüyor. Zaman geçtikçe de her 37 erkekten birinin bu olumsuz hastalık yüzünden hayatını kaybedeceği düşünülüyor. Tüm dünyada bu hastalık yüzünden 900.000 prostat hastası saptanmakta ve bu sayının çeyreği kadar insanın bu kansere karşı gelemediği için öldüğü belirtilmiştir. 2040’lı yıllara gelindiğinde bu hastalık yüzünden 1.500.000 kişinin bu hastalık ile savaşacağı ve 700,000 kişinin öleceği bazı akademik araştırma kurumlar tarafından yayımlanmıştır.

Prostatı Etkileyen Sorunlar Nedir

Acı Ve Baharatın Fazla Kullanımı: Prostat özelliğini tetikleyen bir başka sorun ise acıya ve baharatlara fazla ilgi duymaktır.Her şeyin fazlası insana zararlıdır..Geçici olarak oluşan ödem acı,turşu baharat tarzlarının fazla kullanılması yüzündendir.Buna dikkat edilmelidir.

Ayakta İhtiyaç Giderme

Birçok erkek lavaboya gittiğinde küçük abdest ihtiyacını ayakta gidermektedir. Ayakta giderilen bu ihtiyaç sorunlara götürür. En fazla zararı da bu sebep verir. Erkeklerin bu konuda dikkat etmesi ve ihtiyacı oturarak gidermesi gerekmektedir. Ayakta iken dışkıyı tutan zar zamanla erir ve dışkı ileri ki zamanlarda kendiliğinden çıkmaya başlar

Mevsimler

Mevsim değişikliği insan üzerinde çok fazla etkili bir etkendir. Yazın geç saatlere kadar dışarıda gezmeye alışan kişiler kışın da dışarıya geç saatlerde çıkınca tüm sorunlar birbirini kovalıyor. Kışın çok geç saatlere kadar dışarıda kalınca erkeklik organı zarar görür ve sıcak ortama geçtiğinde de uyum sağlayamaz ve dışkının kontrollerini elden kaybetmek durumunda kalır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin