PPT Açılımı Nedir, Ne İşe Yarar?

0
165

PPT Açılımı Nedir, Bu açılım ile neler yapabilirsiniz. Bir program adı mıdır? PTT açılımı ile ilgili genel bilgileri hemen sizleri sunmuş bulunuyoruz arkadaşlar. PPT özellikle office programlarını çok sıklıkla kullananlar için oldukça önemlidir.

PPT Açılımı Nedir?

PPT kısaca açıklaması ise PowerPoint ile hazırlamış olduğunuz sunu dosyasının adına verilen isimdir.

PPT dosya uzantısı Microsoft yapımı olan PowerPoint üzerinden slayt gösterimleriniz ve kullanım bakımından size zengin bir içerik sunan dosyalarınız için kullanılır. Bu dosyaları sizler PPT formatında kaydedebilir ve bir çok içerik üretebilirsiniz.

Bir çok beğendiğiniz ve ilgilendiğiniz sunu dosyalarını hızlı ve kolay bir şekilde hazırlamanızı sağlar.

Bunun için yapmanız gereken işlem sadece Microsoft’a ait olan Office yazılımı edinmenizdir. Bu yazılımı satın aldıktan sonra PowerPoint uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işleminden sonra yüklemeyi de tamamlayıp program kullanılabilir hale gelecektir.

Bu konuyla ilgili olarak bir yabancı kardeşimiz Youtube ye video yüklemiş hemen onu da sizler için aşağıda paylaşmak istiyorum. Video’yu buradan seyredebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

PPT hakkında bizlere daha fazla soru sormak istiyorsanız lütfen aşağıda yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Bu konuda elimizden geldiğince sizlere yardım etmek ve destek çıkmaya hazırız arkadaşlar.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin