PC Oyunları İphone Veya İpad’de Nasıl Oynanır?

0
44

Sony’ye ait Remote Play uygulamasıyla PlayStation ile oynadığınız oyunu Android telefonlarda yansıtmanız, Xbox One konsolunuzda da oynadığımız oyunu Xbox programıyla bilgisayarınıza yansıtmanız yani başka bir söylem ile oynamanız mümkün. Madem PC oyununu iOS cihazlarınızda kullanmayı hiç düşündünüz mü? AppStore’da Çıkan Moonlight Game Streaming uygulaması sayesinde bunu basit bir şekil de yapabiliyorsunuz.

AppStore’da yüzlerce kategoride milyonlarca ücretsiz ve ücretli oyun var. Boyutları GB’lara varan AAA seviyesindeki oyunlar mobilde göz kamaştıran oyunlar olsalar da ve yapımcıları tarafından kol kalitesinde oldukları öncelik ile gösterilse de PC oyunları kalitesinde olmadıklarından ve de asla olmayacaklarından Bilgisayarımıza geçiyor ve daha kaliteli resimler gösteren oyunlarla zaman geçiriyoruz. Elbette Bilgisayar oyunları Bilgisayar’da ya da televizyona yansıtılarak oynanır ancak ya oyun oynamaya istediğimiz vakitte ev halkı televizyon izlemek istediği zaman veya PC başına geçme şansınız yoksa? Bu durum da oyunu yarıda kesmek dense Bilgisayarınızdaki oyunu iPhone / iPad’inize aktararak başka bir odadan oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey olan Moonlight Game Streaming uygulaması.

Yükledikten Sonra Gerekenler Maddeler Halinde:

  • Bilgisayarınızda ki oyunları iPhone ve iPad’inize aktarıp oynamak için ilk olarak PC’nizden NVIDIA – GeForceExperience yazılımını açıp, güncellemiş ve de oyunları tarayıcıyı çalıştırmış olmanız gerekmek de.
  • İkinci olarak eşleştirme işlemini yapıyoruz. Uygulamanın ara yüzü çok kolay olduğundan bu aşamayı tamamlarken zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum.
  • Eşleştirme aşamasını geçtik den sonra PC listesinden PC’nizi ardından oynamak istediğiniz oyunu seçerek mobilde PC oyunlarını oynamanın keyfini sürebilirsiniz.
  • Eski olan iPhone ve iPad kullanıcısıysanız veya internet hızınız o anda düşükse uygulamanın ayarlar yerine giderek bit hızı, kare hızı, çözünürlük derecesiyle oynama yaptıktan sonra performansı dengeleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin