Pakistan’da Yaşanan O Büyük Depremin Video Görüntüsü

0
82

Depremler ne kadar da ürkütücü ve korkutucu öyle değil mi? Ama tabiatın da bir dengesi diyebiliriz. Ancak yine de Allah beterinden korusun böyle büyük bir felaket ile hiç birimiz hiç bir zaman karşılaşmayalım. Çok kötü bir durum ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

Evlerin yıkılması ve göçük altında kalmak bunun yanında sizlere yardımın gelmesini beklemek. O an sanki insana bir asırmış gibi gelecektir. Gerçekten çok zor bir durum.

Bunun da bir örneği 2015 senesinde Pakistan da yaşanmıştır. Bunun haberini zaten önceden radyo ve televizyonlardan mutlaka duymuşsunuzdur. Geçmiş yıllara şöyle bir bakacak olursak daha önce de Japonya depremini de hatırlarsınız bu depremi de unutmadık tabi ki. O kadar çok güçlü bir deprem olmuştu ki burada da bazı binalar hasar görmüştü.

Ancak Japonlar bir bina dikerken öyle bir sistem kuruyorlar ki insan aklı gerçekten bu duruma çok şaşıyor. Binalar yapılırken temellerine bilye sistemi yerleştiriyorlar. Bu bakımdan dolayı 8-9 şiddetinde ki güçlü depremler de bile pek fazla hasar almıyor. Binaların yıkılması en aza indiriliyor. Ancak bu sadece Japonya için geçerli. Umarız ki böyle bir sistemi kısa süre içinde hem kendi ülkemize getirirler hemde tüm dünya da kullanılmaya başlanır.

Pakistan’da yaşanan bu durum gerçekten içler acısı ve bu depremden sonra bir çok yapı fazlası ile zarar görmüştür. Bunun nedeni ise alt yapının pek fazla sağlam olmaması sonucu böyle şeyler meydana gelmektedir. Aslında depremler insanı öldürmez. Binalar insanı öldürür. Ne kadar sağlam yapılar yapılırsa her şey o kadar sağlam olur.

İşte arkadaşlar sizler için o video görüntülerini aşağıdan seyredebilirsiniz. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. İyi seyirler..

Pakistan’da Yaşanan O Büyük Depremin Video Görüntüsü Seyret


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin