Origami Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

0
30

Origami Nedir

Origami kelimesini hayatı boyunca tahmin ediyorum ki ilk defa duyanımız mutlaka vardır. Origami herhangi bir kesici madde ya da yapışkan işlemi kullanmadan kağıtlar üzerinde yapılan farklı desen ve şekil verme işlemidir. Aslında çok da zevkli eğlencelidir.

Herhangi bir A4 kağıdı üzerinde bile denemeler yapabilirsiniz. Ancak kolay bir iş değildir öncelikle bunu bir belirtelim.

Nasıl yapabilmeniz konusunda sizlere ön bilgi olması açısından bir kaç video’yu sizler için yayınlamış olduk. Origami nasıl yapılır altta video’yu seyredip hemen ön bilgi sahibi olup sizler de evleriniz de denemeye başlayabilirsiniz.

Origami Sanatı ilk başlar da kağıdın mucitleri olan Çinliler tarafından yapıldığı öne sürülmektedir. Ancak bu konuyla ilgili öyle kesin bir bilgi maalesef bulunmamaktadır.

Origami Çeşitleri Nelerdir?

Klasik origami, Parçalı origami, mimari origami ve ıslak origami olmak üzere 4 ana başlıkta toplanmaktadır. Her bir Origami’nin farklı yapılış şekilleri vardır. Sizlere bu şekiller hakkında bilgiler vermek ve nedir ne değildir konusunda aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmak maksadı ile aşağıda video’ları göz atmanızı tavsiye ederiz. Mükemmel görüntülere şahitlik etmek için lütfen videoları izleyiniz. Herkese iyi seyirler dileriz.

Bir kaç örnek video:


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin