Öğrenci Evimde Nasıl Besleniyorum ?

0
48

Resimdeki ile alakası yok bir kere, onu bir söyleyeyim. Hani belirli zamanlarda kendimi ödüllendirip, çok şaşaalı tabaklar hazırladığım oluyor fakat büyük çoğunlukla “aradan çıksın” tarifesi yapıyorum. Yemek yiyeyim de aç kalmayayım gibisinden yani.

Garip bir adamım yemek konusunda ben..

Mesela kahvaltıyı çok güçlü yapmayı sevdiğimden ötürü çocukluğumdan beri hep iki öğünle günü kapatmayı başarabildim. Üç öğün yemek yeme olayına bir türlü adım atamadım, hep ikide kaldım. Bu yüzden de kendimi doyurma zorluğunu günde iki defa yaşamak durumunda kalıyorum, bir üçüncüsüne gerek olmuyor.

Peki kendimi nasıl doyuruyorum ?

Onun yanına zeytin, peynir, salam, sucuk falan eşliyor ediyor genelde. İçecek olarak ise eğer yapmaya üşenmez isem çayı tercih ediyorum. Akşama kadar tok kalmamı sağlayan ise sizin de tahmin edebileceğiniz üzere; ekmek oluyor. Bayağı bir yerim, hani abartmak gibi olmasın ama bir oturuşta 12 dilim uno tost ekmeğini falan bitirdiğimi söyleyebilirim. Tanıdığım birçok insan “hayvan mısın ?” diye sorsa da, bünye anca doyuyor ne yapalım ?

Kahvaltının etkisi yavaştan bitmeye başladığında ise akşam yemeği için çeşit düşünmeye başlıyorum. Bazen dışarıdan söylerken, bazen ev içerisinde kendi kendime halletme yoluna koyuluyorum. Hani ne bileyim sucuklu yumurtadır, tosttur vesaire. Lakin BİM’den aldığım 6,75 Türk Lirası değerindeki hazır pizzalar da son zamanlarda bu öğünde bana çok yardımcı oluyor diyebilirim.

Dışarıdan nerelerden söylüyorum ?

  • Domino’s
  • Burger King
  • Mc Donalds
  • Etibeyaz Döner

Özet geçmek gerekirse; kahvaltıyı güçlü yaparken, akşam yemeğini sadece doymuş olmak için yapıyorum. Bu durumdan hiç şikayetçi değilim zira zaten hayatım boyunca hep böyle yaptım. Umarım ilerleyen zamanlarda hem kahvaltı hem akşam yemeği için farklı alternatifler üretebilirim.

Hadi öptüm! ♥

Gideyim bir kahvaltı hazırlayayım…


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin