Nokia Asha 201 İnternet Ayarları

0
108

Telefon biraz eski model olabilir ama babalarımız, dedelerimiz veya ninelerimiz halen daha bu gibi telefonları kullanmaya devam ediyorlar ve bunun yanında İnternet Ayarları nereden değiştirilmesi gerekiyor zorlanıyor olabilirler.

Nokia bundan 10 sene öncesine kadar liderliğini koruyan üreticilerden bir tanesi idi. Ancak son dönem de bir çok telefon üreticisi çıktıktan sonra ve Android işletim sistemini kabul etmediklerinden dolayı belli bir süre çöküşe geçtiklerini söyleyeceğim. Umarız ki yeni modelleri ile tekrar piyasa da yerlerini almaya başlarlar. Çünkü Nokia tarihin eskitemediği markalar dan bir tanesidir. Şimdiye kadar bende hep Nokia kullanmış birisi olarak markanın yok olup gitmesini istemem şahsen..

Evet bizler de sizlere kolaylık olması açısından Nokia’nın Asha 201 modelinin internet ayarlarını nereden ve nasıl değiştirilmesi konusunda yardımcı olacağız. Aşağıdaki anlatılanları uyguladıktan sonra internet ayarları ile ilgili hiç bir probleminiz artık kalmayacaktır. İşte buyrun göz atabilirsiniz.

Nokia Asha 201 İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Menü > Ayarlar > Bağlantı > İnternet bağlantısı > WLAN ilk olarak belirlemeniz gerekmektedir..
Menü > Ayarlar > Bağlantı > Mobil veri > Mobil veri bağlantısı > İhtiyaç duyulduğunda olarak ayarlayın.
Menü > Ayarlar > Bağlantı > Mobil veri > Mobil veri bağlantısı > Yüksek Hızlı Veri Paketi > Devre dışı bırakın.

Eğer ki telefonunuz son sürüme sahip değilse acil bir şekilde telefonunuzu güncellemeniz gerekmektedir. Aksi taktir de internet sorunları ile karşı karşıya tekrar gelebilirsiniz. Güncelleme işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki talimatları uygulayın.

Menü > Ayarlar > Bağlantı > İnternet bağlantısı > Önce sor olarak uygulamanız istenmektedir. Bunu ayarlayın Sonrasın da ise tekrar,
Menü > Ayarlar > Bağlantı > Mobil veri > Mobil veri bağlantısı > Gerektiğinde olarak belirleyin.

Yine de sorun yaşıyorsanız 3. bir çözüm için ise;

Telefonunuzun fabrika ayarlarına geri döndürmeye çalışın. Fabrikaya ayarlarına geriye döndürdükten sonra artık internete rahat rahat dolaşım sağlayabileceksiniz.

Arkadaşlar bu konuda tekrar ve tekrar takıldığınız bir yer olursa lütfen bizlere yorumlar kısmından bildirin. Elimizden geldiğince sizlere destek çıkmaya çalışırız. Eğer ki sorunu çözdü iseniz nasıl yapıldığını yazın ki konumuzu tekrar sizler için güncelleştirelim.

Hepsi bu kadar.. Umarız ki sizler için güzel bir rehber olmuştur.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin