Nihayet Kavuştuk Romantik Komünist!

0
44

Çok uzun zamandır almak istiyordum aslında bu kitabı, yeni değil. İstanbul’a geldiğim ilk zamanlarda D&R’da görmüştüm ilk olarak. Hani öncesinde böylesine güzelliğe sahip bir kitabın olduğundan haberim dahi yoktu. O gün, o mağazada bu kitabı görmem ile aşık olmam bir oldu. Bir nevi ben bu kitaba ilk görüşte aşık oldum, henüz içini dahi keşfetmemişken.

Kendimi bildim bileli yazmayı çok severim. Lakin dürüst konuşmak gerekirse; düzenli kitap okumakla pek aram yoktur. Kitap okurum ama gerçekten okumak istediğim bir kitapsa. Hiçbir zaman “alayım bir kitap okuyayım, bunu da okumamış olmayayım” mantığıyla yaklaşamadım. Ama şiirler öyle değil mesela, hele de yazarını seviyorsam.

Misal; Nazım Hikmet!

Nerede bir dörtlüğüne denk gelsem okurum. Ne zaman okusam o duyguyu verebilir bana. Bilmiyorum belki de; kişiliği ve hayatı beni çok etkilediği içindir. Bana ilginç gelen bir adam Nazım Hikmet, her şeyiyle çok farklı bir adam.

Bu sebeptendir ki; tüm şiirlerinin toplandığı kitabı, fırsatını yakaladığım ilk anda satın aldım (öğrenci bütçesini ayarlamak kolay olmuyor).

İnşallah okuduktan sonra da kitap hakkında bir inceleme (tavsiye) yazısı yazacağım, öyle planlıyorum.

Şimdi lütfen beni şiirler ile baş başa bırakın..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin