Mükemmel Bir Kalçaya Sahip Olmak İçin İpuçları

0
29

Mükemmel’i yakalamak imkansızdır ancak mükemmele yakın olmak ancak ve ancak sizlerin elinde olduğunu asla unutmayın diyoruz.

Harika bir kalçaya sahip olmak istemez miydiniz? Eğer ki cevabınız evet ise bu makalemizi okumadan geçmeyin diyoruz. İşte önemli püf noktaları ve detayları bu haberimiz de yer almaktadır.

Mükemmel bir kalçaya sahip olmak

Yere uzanıp elleriniz iki yanda olacak şekliyle bacaklarınızı dizlerinizden bükünüz. Hemen ardından bacaklarınız üst gövdenizle düz bir çizgi oluşturacak şekilde ayarlayıp poponuzu mümkün olduğunca üste kaldırmaya çalışınız. Bacaklarınızı hafifçe rahat bırakın ancak popo kısmınız zemine kesinlikle değmesin. Şimdi ise vücudunuzu tekrar önceki konuma geri getirin. Aynı hareketi 15 sefer tekrarlamanız da fayda var.

Karın üzerinde popo gerginleştirme işlemi nasıl olur?

Öncelikle sert bir zemine karnınızın üzerine uzanınız. İki elinizi de birleştirip alnınızı ellerinizin üstüne koyunuz. Bir sonraki nefes almanız ile birlikte sağ gergin bacağınızı kaldırıp ardından parmak uçlarınız zemine değmeden yavaşça yeniden yere uzanacaksınız. Bacağınızı 5 sefer kaldırıp indirin ardından diğer bacağınız da aynı işlemleri gerçekleştirin.

Diz üzerinde bacak hareketleri nasıl yapılır?

Dizlerinizin üstüne eliniz ve bacağınız yere tam değecek bir şekilde düzgünce oturunuz. Yüz kısmınız yere bakacak şekilde 2 kolunuz yardımıyla paralel olarak uzatın. Baldır ve sırtınız düz çizgi oluşturarak bu esna da ise bir ayağınızı geri doğru gergin tutunuz. Bacağı tekrar diz hizasından kırıp yukarı doğru kaldırıp yeniden önceki pozisyona dönmesini sağlayın. Her 2 bacak içinde bu şekilde 17 kere tekrarlayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin