Mr. Robot’a Başladım!

0
39

Uzunca bir zamandır yeni bir yabancı diziye başlamadığım gerçeğinin çoktandır farkındaydım. Prison Break, Blue Mountain State ve Spartacus’ü bitirdikten sonra beni ciddi manada etkileyebilen, hoşuma giden bir dizi denk gelmemişti. Ki son sezon hariç eksiksiz izlediğim Game of Thrones da buna dahil (Evet evet, GoT serisi beni etkilemiyor). Bu sebeptendir ki; yeni bir yabancı diziye başlamaya, kapılmaya ve içerisinde yaşamaya fazlasıyla hazırdım.

Aslında sektörü de çok sıkı takip eden biri değilimdir. Takıldığım platformlardaki nabza göre listeler ve araştırırım her daim. Bu aralar da bizim sektördeki hemen hemen herkesin izlediği “Mr. Robot“‘u keşfetmem zor olmadı. Başta Twitter’da takip ettiklerim olmak üzere pek çok alanda dizinin adını görüp, yapılan yorumlara şahit oldum. Haliyle de uyanan merak duygusunu, izleyerek bastırma kararı aldım.

Mr. Robot’un Konusu Nedir?

Elemanımız Elliot; gündüzleri bir mühendis, geceleri ise son derece başarılı bir hacker! Lakin hacker yönü öylesine hayatına sarılmış durumdaki; çevresindeki hemen hemen herkesi yasa dışı bir şekilde kontrol edip, incelemekte. Bu yönü yüzünden zaman zaman sıkıntılar yaşasa da; kendi iç dünyasında durumu halletmeye epey bir niyetli!

Bence Nasıl Bir Dizi?

Bence şuan zayıf ilerleyen bir dizi. Hani yapımcıları Türk deseler, inanın şaşırmam. Efsane bir birinci bölümün ardından gitgide sıradanlaşan iki, üç ve dördüncü bölüme sahip. Düzelir, bir hareketlenme olur mu bilinmez lakin bu şekilde devam edecek olursa; yarıda bıraktığım diziler kervanına katılacak kendileri.

Çerez niyetine başlayacaksanız sıkıntı yok tabi!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin