Moda İçerikli Videolar Yaparak Youtuber Olunur Mu?

0
88

Trend diye bir şey vardır arkadaşlar bu trendi yakalayamazsanız zaten bu tür işlere hiç girişmeyin derim. Gerçek bir Youtuber olmak için öncelikle kendiniz olun. Taklitçi hareketler yapmadan bir an önce vazgeçin. Modaya olan tutkunuzu her geçen gün biraz daha arttırın. Sadece bu işi yapacak olduğunuzdan dolayı moda ile ilgili bilgiler bulmaya çalışın.

Moda içerikli videolar yayınlayarak neden Youtuber olunmasın ki? Tabi ki olunur. Belki de zaman içerisinde çok iyi yerlere geleceksiniz ki videolarınız trend sayfalarında dahi gözükmeye başlayacaktır.

Youtuber Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Bu çok geniş kapsamlı bir konudur aslında arkadaşlar ancak ben kısaca sizlere özetlemek istiyorum. Bunun için öncelikle Youtube hesabı oluşturmalısınız. Bunu gmail.com adresinden hesap alarak başlayabilirsiniz. Sonrasında Youtube’a giriş yaparak kendi kanalınızı ücretsiz bir şekilde oluşturun. Gerekli ayarlamaları yapın.

Ekipman olarak ilk etap da bir şey yapmanıza gerek yok. Cep telefonu kameranız sizin işinizi fazlası ile görecektir. Daha sonra profesyonelleşme yolunda ilerlediğiniz de daha yüksek cihazlara terfi edilebilir.

Program olarak ise başlangıç “Vegas Pro 13.0” adlı yazılımı öneriyorum. İnternette kullanımı hakkında bir çok video bulabilirsiniz.

Nasıl Videolar Çekmeliyim?

Evet şimdi konumuza tekrar geri dönecek olursak neler yapılması gerek kısmında mesela diyelim ki herhangi bir giyim mağazasına giderek burada özel izin alıp çekimler yapabilirsiniz. Kıyafetleri bire bir hem deneme fırsatı bulursunuz. Hemde güncel trendi yakalayıp izleyiciler ile buluşturmuş olursunuz.

Eğer ki sizlere ilham olması açısından Youtube sitesine girerek arama kısmına Moda, Trend, saç stilleri, makyaj gibi şeyler yazarak başkalarının ne gibi videolar çektiğini hangi konulara değindiklerini izleyebilir. Buradan bir şeyler kapabilirsiniz. Bunlar da size birer örnek niteliğinde olacaktır.

Moda ile ilgili youtuber arkadaşlarımız özellikle o anı yaşayarak bire bir bizlere yansıtıyorlar. Bu sayede de bir çok izlenme sayısına ulaşıyorlar.

Bunun da zamanla meyvesini yiyecekler tabi ki de.. Her şeyin bir karşılığı vardır arkadaşlar bunu da sakın unutmayın. Google izlenme başına ve reklam başına tıklandıkça bunlara cuzi miktar da hesaplarına para yatırmaktadır. Bir nevi amaç hem insanlara doğru bilgileri ulaştırmak hemde para kazanmaktır.

Umarım sizler de bu anlatılanlar ışığında bir yerlere gelip istediğiniz mesleği elinize alırsınız. Bu bir tutkudur aslında. Her şey azim ve kararlılıkla başlar. Sakın unutmayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin