Miss Turkey 2017 Güzellik Yarışması Birincisi Aslı Sümen Oldu

0
225

Bu sene düzenlenen Miss Turkey Güzellik yarışmasında sular durulmuyor. Aslında 1. Güzel olarak seçilen Itır Esen olmuştu. Ancak 15 Temmuz Şehitlerimiz için yaptığı o küstahça paylaşımlarından sonra tacı geri alınıp onun yerine Aslı Sümen getirildi.

Miss Turkey yetkililerin yapmış olduğu açıklamalara göre dün akşam düzenlenmiş olan bu görkemli törende “Miss Turkey World” kraliçesini aslında seçmişti. Ancak Itır Esen‘in Twitter üzerinden paylaşmış olduğu ahlaksız bir yazısından dolayı kendisini hemen incelemeye aldılar.

Miss Turkey Güzellik Yarışması Başkanı olan Can Sandıkçıoğlu, bu konuyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalar da bulundu. Bizim asıl amacımız ülkemizi dünya ya çok iyi bir şekilde tanıtmak ve imajını yükseltmektir. Şeklinde ifadeler kullanan Sandıkçığolu, bu tür paylaşımların asla ve asla kabul edilemeyeceğini açıkladı.

Bu yüzden Eser’in tacı ne yazık ki geriye alındı. Şeklinde ifadeler kullandı. Bu durumda Jüri puanlamasın da sıralamalar tekrar değişerek 2. sırada yer alan Aslı Sümen birincilik tahtına oturmuş oldu. Yeni puan sıralamasına göre ise ikinci sırada Pınar Tartan ve üçünsü ise Yasemin Çoklar oldu. Kendilerine ileri ki hayatlarında başarılar dilerim. Umarım istekleri yerlerde olurlar diyoruz.

Miss Turkey 2017 finali dün harika bir tören eşliğinde muazzam gösterilerle Beyoğlu Grand Pera da gerçekleşti. Bu sonuçlar düzeninde ise Aslı Sümen Türkiyeyi Çin ülkesin de yeni düzenlenecek olan “Miss World” de temsil edeceği açıklandı. 2.ve 3. yarışmacılar ise 2. seçilen Pınar Tartan Amerika (ABD) da düzenlenecek “Miss Universe” ve 3. olan Yasemin Çoklar da Polonyo’da “Miss Supranational” da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Kendilerine bu yolda bir kez daha başarılar dileriz.

İşte Birinci Olan Güzelimizin İnstagram da yapmış olduğu o paylaşım Fotoğrafları:


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin