Medcezir Dizisine Veda..

0
37

Hiç unutmuyorum; Hollanda’da olduğum bir dönem, kendime uğraş ararken başlamıştım Medcezir‘e. Üstelik yayınlandığı gibi de değil; ikinci bölümü yayınlandıktan sonra. Bizimkiler (ailem) bayağı övmüş olmasına rağmen ilk iki bölümünü ısrarla televizyondan izlememiştim. Sonrasında sosyal medyada da denk geldiğim olumlu yorumların ardından dayanamayıp başlamıştım.

İlk iki bölümünü bir günde izlediğim o günden bugüne dek, kelimenin tam anlamıyla favori dizim oldu Medcezir. Onca eleştiriye, “erkek adam Medcezir izler mi lan?” tarzındaki abuk subuk dalgalara rağmen, büyük keyif alarak sonuna kadar izledim.

Barış Falay, Mine Tugay, Defne Kayalar, Çağatay Ulusoy, Can Gürzap, Serenay Sarıkaya, Hazar Ergüçlü ve bana göre gelmiş geçmiş en efsane dizi karakterlerinden biri olan Mert Asım Serez’iyle (Çok büyük oyuncusun Taner Ölmez) efsane bir yapımdı. Televizyonun Avrupa tarzında dizilerden uzaklaşıp, doğuya yoğunlaştığı bu dönemde ilaç gibi gelen, zaman zaman rutine bağlasa da asla sıkmayan hoş bir diziydi.

Evet zaman zaman mantık hataları ile karşılaşıp, “ya bu senaristlerde biraz detaylı düşünsün be kardeşim!” deyip çok isyan ettiğimiz oldu.

Evet zaman zaman “yav izlensin diye çiftleri birleştirmeyip, uçan sineği bile aralarına sokuyorsunuz!” deyip çıldırdığımız, sövdüğümüz, saydığımız oldu.

Evet çoğu zaman “klasik Türk dizisi ya! İlla her şey Yaman’ın başına gelecek” deyip tüm ekibe öfke duyduğumuz oldu.

Lakin her şeye rağmen acısıyla tatlısıyla farklı, buram buram kalite kokan bir yapımdı Medcezir. Belki de kolay kolay bir daha yakalanamayacak bir kadro kalitesi ile her türlü gündem olmayı başarabilen, inanılmaz başarılı bir diziydi.

Yayınlandığı kanala yolu düşen herkesin bileceği üzere; 12 Haziran’da yapacağı final ile ekranlara veda edecek. Bana düşen görev de; inanılmaz beğenerek, bugüne kadar izlediğim dizinin finalini, gözümü bir an bile kırpmadan seyretmek. Her ne kadar bitecek olmasına üzülsem de; her zaman olduğu gibi sabırsızlıkla bekliyorum yeni bölümü.

Efsane dizi, en efsane şekilde bitti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin