Mavinin 50 Tonu: Fethiye (Ege)

0
157

Turizm açısından son derece gelişmiş olan Fethiye, Muğla’nın ilçesidir. Bu ilçenin eski adı Meğri’dir. Rumca ”Uzak diyar ” anlamını taşımaktadır. Antalya, Denizli ve Burdur ile çevrili olan Fethiye, doğal güzellikleri ile adını duyurmuştur. Muğla’nın hem yüz ölçümü hem de nüfus sayısı olarak en kalabalık ilçesidir. Doğal güzellikleri ve mavinin tüm tonlarını bulabileceğiniz denizi ile turizm bakımından en gündemde merkezlerdendir. Kalabalıktan, yoğun iş temposundan ve stresten uzak bir tatil yapmak istiyorsanız Fethiye sizi tüm güzellikleri ile kucaklayacaktır.

Fethiye ‘ de Gidebileceğiniz Yerler

Turizm alanında gelişmiş olan Fethiye, gezilip görülecek yerlerini de geniş alanlara yaymıştır.

Ölü Deniz

Fethiye ‘ ye 13 km uzaklıkta bulunan Ölü deniz plajı, dünyanın en güzel plajlarından biridir. Nefis kumu, turkuaz- mavi denizi ile tatilcilerin gözdesi olmuştur. Deniz de plaj keyfini yaşadıktan sonra çam ağaçlarına sırtınızı verip gün batımının o muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi

Denizin muhteşem renginin yanı sıra adını aldığı kelebeklerin yetmişten fazla türü yaşıyor bu vadide. Çadır kurma imkanınızın da bulunduğu bu vadide gece uzanıp yıldızları izlemek sizi huzura ve mutluluğa kavuşturacaktır.

Lİkya Yolu

535 Km’lik yolu ile Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olan Likya yolu, Antik Çağda Likyalılar tarafından ticaret rotası olarak kullanılırdı. Doğaseverler için inanılmaz güzellikler veren Lİkya Yolu turlarını kaçırmamalısınız.

Kaya Köy

Hisar önüne çıkınca sağ taraftaki çamların arasından Kaya Köye ulaşılabilir. Yakın zamanda ilgi odağı olmaya başlayan köy çam, incir ve nar ağaçları ile süslüdür. Kiliseler, dar dar sokaklar, üst üste evleri ile ilgi çeken Kaya Köy olağan üstü manzaraya sahiptir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin