Masadan Eksiliyor Dostlar: RapidShare

0
53

Geçtiğimiz senelerde Winamp ayrılmıştı en son aramızdan, hatırlayanlar vardır mutlaka. Bilgisayarlarımıza format sonrası kurduğumuz, güzeller güzeli programların başında gelmekteydi vakti zamanında, ünlü medya oynatıcısı Winamp. Sonra o çıktı, bu çıktı derken zamane çocuklarına ayak uyduramayıp, aramızdan ayrıldı tüm güzelliğiyle. Bugün öğrendim ki; aramızdan ayrılacak bir yolcu daha var..

Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere; 12 yıldır hizmet veren, artık bizden biri gibi olan, ünlü upload sitesi RapidShare, yakın zamanda aramızdan ayrılacak. Aslında onun sonu da; tıpkı daha önce kapanan upload siteleri gibi oldu. En popüler döneminde yüzlerce telif sorunu ile uğraştıktan sonra “artık yasal çalışıyorum, illegale karşıyım” dedi. Haklı mıydı ? Haklıydı. Sonuç olarak kendilerine dava açmayan bir ben kalmıştım, o dönemler herhalde.

Legalleşme yoluna gittikten sonra azalan kullanıcı sayısına rağmen dimdik ayakta durmaya devam etti RapidShare. Kalitesinden asla ödün vermedi. Ta ki; bulutlar teknolojisi ortaya çıkana kadar. Dropbox, Google, Microsoft, Yandex, Asus gibi sayısız köklü firmanın bulut teknolojisi ile yakından ilgilenip, birebir hizmet sağlamaya başlaması ile beraber artık yolun sonu gözüktü RapidShare için.

Kendisi de uzatmadı zaten daha fazla. Ceketini alıp gitmeyi tercih etti. Kullanıcılarını mağdur etmemek adına da yayınladı çat diye notunu, o yıllar boyunca milyonlarca kez girdiğimiz ana sayfasından.

Ne denir bilinmez lakin bize eski günleri anımsatan program, site ve internet ile alakalı her şeyin böyle bir bir yok olduğunu görmek insanı üzüyor. Sayende yaşadığımız tüm güzellikler için teşekkürler RapidShare, sen de unutulmayacaksın elbet.

Not: Madem yazıda adı geçti, hemen belirteyim; Winamp’ın bugünlerde geri döneceği söyleniyor (resmi sitesinde de böyle bir duyuru yapıldı) ama akıbeti ne olur bilinmez tabii.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin