Loser Olmak Bir Sanattır!

0
46

21 yıllık hayat maceramda açık ara en kötü dönemimi geçirmekteyim. İçerisinde yaşam mücadelesi verdiğim şu dünyada, bu aralar hiçbir kategoride kazanamıyorum. Geçenlerde bir yazımda belirtmiştim; “yanılmıyorsam depresyondayım” diye. Yanlışlıkla da olsa çok güzel tanımlamışım be hacı. Depresyonda olup olmadığımı dahi bilmiyorum gerçi, bu nasıl güzel tanımlamaysa?

Hayatımda hiç bu kadar kendimle çelişmemiş, hiç bu kadar fevri kararlar almamıştım. Olumlu sonuçlara yol açsa yine iyi! Aldığım bir fevri karar bile yüzümü güldürmez mi arkadaş? Kararı alan bensem güldürmez!

İnsan ilişkilerimden tutun da, aklınıza gelebilecek her türlü incik boncuk konuya kadar başarısızlıklarla dolu bir dönemin içerisindeyim. Tam anlamıyla bir loser’ım! Hani bunu benim ağzımdan her zaman duyamazsınız, söyleyeyim. Genelde çevrem tarafından her zaman pozitif biri olarak tanımlanırım ve çevremdekilere sorsanız “umursamazın teki“yim. Aslına bakarsanız bazı dönemler ben de öyle olduğumu düşünmüştüm ama inanın ki şu son iki aydır fena dertliyim. Hayat resmen beni patates etmiş durumda. Ne yapsam geri tepiyor, ne için çabalasam boşa çıkıyor.

Ne yapacağım bilmiyorum ama bunlar da geçecek elbet.

Tek ihtiyacım olan zaman..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin