Limonlu Yoğurt Zayıflatır Mı?

0
161

Limonlu yoğurt kürü yapanlar, bel ve göbek incelmesi görüldüğünü yorum ve resimleriyle paylaşıyorlar. Sadece göbek çevresindeki yağlardan değil, tüm vücut üzerinde istenmeyen yağların yakılmasına yardımcı oluyor. Bayanlar ince bir bele sahip olmak için bu kürü sıklıkla uyguluyorlar. Üstelik her evde bulunabilecek malzemelerle yapılması da, uygulamayı kolaylaştırıcı bir özellik taşıyor.

Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Limonlu yoğurt kürü için gerekli malzemeler arasında; limon, yoğurt ve pul biber gerekiyor. Bu üç malzeme karıştırılarak oluşturulan kür, bel ve göbek çevresindeki yağların yakımını ve ödemin vücuttan atılmasını sağlıyor. İsteyenler üzerine zencefil de ekleyerek kürü daha etkili bir hale getiriyorlar. Gece yatmadan yaklaşık bir saat öncesinde, birkase yoğurdun içerisine bir çay kaşığı pul biber ve yarım limonun suyu kullanılarak tüketilmesi sonucunda yağ yakımı gerçekleşmeye başlıyor. Bu karışım tüketildikten sonra üzerine başka bir şey yenmemelidir. Bu yüzden yatmadan yarım saat veya bir saat öncesi, tüketim için en uygun zamandır.

Yoğurt Kürünün Zararı Var Mıdır?

Yoğurt kürü, içerisinde limon ve pul biber bulundurduğu için, bunlarla ilgili rahatsızlığı olan kişilerin tüketmemesi önerilir. Limonun neden olduğu mide yanması hissi nedeniyle, reflü ve mide ülseri olan kişiler tüketmemelidir. Ayrıca basur hastalığı olanlar da bu kürü tüketmemelidir. Hamilelere ve hamile kalmayı düşünenlere de bu kür kesinlikle önerilmiyor. Gebelik dönemi boyunca zayıflama kürleri yapılmamalıdır.

Limonlu Yoğurt Kürü Yapanların Yorumları

Limonlu yoğurt kürünü yapanlar, 2 hafta düzenli kullanım sonucunda farklı görmüşlerdir. 1-2 gün içerisinde gözle görülür bir fark bulunmuyor. Bu yüzden çoğu kişi sürdürmeden buna bir son veriyor. Ancak uzun süreli kullanımda, oldukça etkili bir kür olduğu, bunu uygulayanlar tarafından ispatlanıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin