Lahana Çorbası Diyeti Nedir?

0
186

Lahana çorbası diyeti, kısa sürede çok kilo vermeyi sağlasa da kalıcı bir kilo verimi değildir. Bu yüzden pek sağlıklı olmadığı biliniyor. Bir hafta içerisinde 4-5 kilo arasında kilo verme hedefi olanlar bu diyeti uygulayabilir. Bir haftalık diyet listesinde, lahana çorbası dışında, tuzsuz ve yağsız yiyecekler tüketilebilir. Süt ya da sebze meyve gibi besinlerin tüketilmesinde sakınca yoktur. Ancak besin çeşitliliği çok fazla sayıda olmamalıdır.

Lahana çorbasına ek olarak sadece 2 çeşit besin tüketilebilir. Bu sayede, lahana çorbası daha hızlı kalori yakımını sağlayarak, vücudun kilo vermesini sağlar. Bu diyetin bir haftadan uzun süreli yapılması oldukça zararlıdır. Lahana çorbası diyetinin ilk çıkışı ise, kalp hastalarının ameliyat öncesinde fazla kilolarından kurtulmak ve daha kolay operasyon geçirmesi için uygulanmıştır.

Lahana Çorbası Tarifi

Lahana çorbası yapmak için gerekli malzemeler; 2 orta boy soğan, 3 büyük boy patates, 3 adet orta boy havuç, 1 paket mantar, 1 demet kereviz, 2 yeşil biber, 1-2 adet bulyon, 6-8 su bardağı su ile lahana çorbası kolaylıkla yapılabiliyor. Hem tok tutuyor hem de zengin besin içeriğine sahip olduğu için kilo verimini kolaylaştırıyor.

Lahana Çorbasının Kuralları

Birinci gün sınırsız olarak çorba tüketilebilir. Yanında sadece bir adet meyve de yenilmesinde sakınca yoktur. Diyetin ikinci gününde, sınırsız çorba ve bir adet sebze tüketimi yapılması uygundur. Bu süre boyunca mısır ve bezelye tüketilmemelidir. 3. gün çorbanın yanında meyve ve bir adet sebze beraber tüketilebilir. Diğer güne bakılacak olursa, muz, sınırsız çorba ve yağsız süt tüketimi diyet adımı için önemlidir. 5. güne geçildiğinde 250-580 gram et tüketimi yapılmalıdır. İsteğe göre tavuk, balık ve kırmızı et olabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin