Kuyumcular Saat Kaçta Açılıyor?

0
91

Kuyumcular genel ortalama ile saat kaç gibi açılıyor? Özellikle de hafta içerisinde acil nakite ihtiyacımız olduğu vakit hemen kuyumculara gidip elimizdeki altın ve ya o anda artık ne varsa bilezik gibi önemli parçalarımızı satıp nakit olarak geri almak isteriz.

Ancak saat kaç gibi açılıyor diyorsanız arkadaşlar sizlere bu konu da hemen bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Kuyumcular Saat Kaçta Açılıyor?

Her iş yeri gibi kuyumcularında belli açılış ve kapanış saatleri mevcuttur. Bu ancak her ortama göre değişim göstermektedir. Bulunduğu ortam itibari ile çok işlek bir yerse daha erken normal işlek olmayan bir yer de ise geç saatlere kadar bulabilmektedir.

Yani kısacası bu durum Avm den Avm ye değişim göstermektedir. Normal şartlar içerisinde bir kuyumcu bir aksilik olmadığı müddetçe saat 09:00 gibi iş yerinde olur ve dükkanı açar. Ancak akşam hava kararmadan öncede iş yerlerini kapatmaları gerekmektedir.

Altın ve Bilezik gibi şeyler çok önemli ve değerli birer eşyadır. Bu nedenle bu tür iş yerlerinin hemen hemen her yerinde güvenlik kameraları mevcuttur. Tedbir amacı ile yapılan bir uygulamadır.

Bu yüzden yukarıda da bahsettiğimiz gibi açılış ve kapanış saatlerine rivayet edilmesi gerekmektedir. Geç saatlere kadar açık bırakılması hem iş yerinin güvenliği açısından hemde iş yeri sahibi açısından pek sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarmaz.

Ancak şöyle de bir durum var. 2018 yılı içerisinde yeni düzenlenecek yasaya göre Pazartesi den Cumartesi ye kadar olan sürede çalışma saatlerini 08.30 akşam 18.40 olarak belirlenmiştir. Pazar günleri ise resmi tatildir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin