Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
61

Kredi kartı, bankalar ve çeşitli kuruluşlar tarafından verilen günlük kullanımlarda paranın yerine geçen bir üründür. Müşterilerin başvurmuş olduğu kredi kartlarının harcamaları aylık olarak faturalandırılır. Müşteriler bu faturalara göre 1 aylık dönemde yapmış oldukları harcamanın ödemesini yapmak durumundadır. Bu sayede o dönemlik bütün kredi kartı borcunun sıfırlanması sağlanır.

Tüm Dünya üzerinde daha popüler olmuş kredi ve banka şirketleri bulunur. Mastercard ve Visa bu örnekler arasındadır. Bu şirketlerin amacı ise nakit para taşımak yerine bu kartlar üzerinden tüm ödemeleri rahat bir şekilde gerçekleştirmektir. Tüm dünya üzerinde halen nakit paraya büyük bir ilgi olsa da, azımsanmayacak miktarda da kredi kartı kullanılmaktadır. Türkiye’de bulunan bazı kredi kartlarına dair bankalara başvuru süreci ise şu şekilde ilerler:

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş bankası üzerinden istenen kredi kartı için resmi siteye girerek anında başvuru yapılabilir. Beş farklı kart türü bulunan banka pek çok topluma yönelik kredi kartlarını bünyesinde bulundurmaktadır. Bu bağlamda maximum kart, İşte üniversiteli, maximiles gibi pek çok karta sahiptir. Müşteri bu kartlardan birine başvuruda bulunabilmek için en yakındaki İş bankası şubesine gerekli belgelerle birlikte ulaşmalıdır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası kendi resmi sitesi üzerinden kredi kartı başvurularını kabul ediyor. Garanti bankası kredi başvurusu için kişilerin karşısına 4 farklı seçenek çıkar. Bonus, Bonus Gold, Platinium, American Express bunlar arasında bulunur.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Online internet şubesi üzerinden bu bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmak mümkündür. Verilen form üzerinden gerekli bilgiler girildikten sonra, müşteri temsilcisi başvuruda bulunan kişi ile iletişime geçer.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası bu alanda altı farklı seçeneğe sahiptir. Vatandaşlar bu alanda kendileri için en uygun seçeneği seçerek kolay kredi kartı başvurusu için harekete geçebilirler. İlgili internet sitesi üzerinden online başvuru yöntemiyle kişilerin başvurusunu gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank bünyesinde 3 farklı kredi kartını bulundurur. Axess, AxessWings ve Free kartlarının özelliklerini site üzerinden inceleyebilir, size en uygun kart için başvuruda bulunabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin