Kol Kireçlenmesine Ne İyi Gelir?

0
23

İnsanlarımızın kaslarında kemiklerinde ağrılar, şişkinlikler sürekli artmaktadır. Tıpta ise koldaki kireçlenme hastalığında OSTEORTRİT denilen hastalık türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kireçlenme hastalıkları sürekli sık sık görülmekte olan eklem hastalıklarına girmektedir.

Hastalığın Belirtileri

Kireçlenme hastalıklarında ise genelde şişlikler, ağrılar, eklem ve kas bölgelerinde hareket edildiğinde ağrılar oluşmaktadır. Eklem bölgelerinde değişik sesler gelmesi de kireçlenme belirtilerini gösterir. Kireçlenme hastalığı tedavi edilmez ise kıkırdak dokusundaki işlevleri yavaş yavaş bitirerek incelmeye yol açmaktadır. Kıkırdağın çevresinde ise kemik çıkıntılarına sebebiyet vermiş olmaktadır. Eklemdeki rahatsızlıklar genelde yenilemeyen hastalık türüdür. Bu hastalığa yakalanmamak için sürekli olarak sporu ihmal etmemek gereklidir.

Genel Olarak Kimlerde Görülmektedir

Kireçlenme hastalıkları ise genelde menopoza girmiş olan bayanlarda, daima ağır ve yorucu işlerde çalışanlar, kişinin romatizma ve eklem rahatsızlıkları olan veya eklemlerinde de enfeksiyon olan hastalarda, yaşı ilerlemiş veya orta yaşlı grubundaki insanlarda görülür ancak genelde bu hastalık erkeklerde daha az olarak bayanlarda daha fazla görülmektedir. Fakat bu hastalık türü çok kilolu olan kişilerde, irsi gibi eklem rahatsızlıkları olmuş kişilerde veya genetik olarak ailesinde görülen kişilerde sık sık karşılarına çıkmaktadır.

Hastalığın Bitkisel Tedavisi

Öncelikle bu hastalık olan kişilerde genelde kireçlenme hastalığının farkına varmazlar ve eklemlerde oluşan ağrıyı umursamadan hayatlarına devam ederler. Ancak bunun gibi durumlar kireçlenmeyi göstermektedir. Kireçlenme hastalıklarında ağrılar, sertlikler oluşarak ve kireçlenme hastalığı artarak ağrılar da günden güne daha çok artacaktır. Bu ağrıların ve sertliklerin oluştuğunda ise kişiler kollarını oynatmakta zorluk çekerek ve ağrılar artacaktır. Oluşan şişlikler de ise sıvılar meydana gelecektir. Ancak bu hastalığın bitki şifası ile faydaları azda olsa vardır.

Öncelikle bitkisel şifa ile 1 adet yeşil soğanı doğrayarak 1 çay bardağı suyu içine kaynattıktan sonra bu uygulamayı hastalar günde 3 kez içtikten sonra faydasını az da göreceklerdir. Ancak bu hastalığı gidermek için öncelikle spor yapılması gereklidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin